| MistarGoGu a întrebat:

Cum va alintau / porecleau părinții / fratii sau rudele in copilărie? DE la haioase la penibile! Dar cele din scoala sau liceu?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

In cartier mi se zicea smecherila, si asa am ramaswinking

| MistarGoGu explică (pentru Simpatic):

Pe " drept " sau asa de " vorbe "? Erai BAZAT? gagici, valută, țigări ce combinai? Ceva grade gaboresti prin familie?

| Simpatic a răspuns (pentru MistarGoGu):

Eu glumesc man mai sus
am fost cel mult baiat de cartier happy dar niciodata sageata!winking

| Hyperion7 a răspuns:

Pe mine nu m-a poreclit nimeni laughing
Și cred că a fost mult mai bine așa.

| Lupică27 a răspuns:

Florică. In liceu in clasa mi se spunea Guliver fiind inalt.

| MistarGoGu explică (pentru Lupică27):

La noi in clasa de liceu *( Bilă, Tapu, Ferastrau - tăia lacăte si ciordea biciclete, Salteluta - c#r#@ clasei, Dioda - elctronistu clasei, Gaboru - ta-su mare Stab pe la Permise, ) din ce îmi mai amintesc!

| Lupică27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Dioda rolling on the floor

| MistarGoGu explică (pentru Lupică27):

Bila era " hotelieru " liceului. Avea o camera intr-un cămin din cartierul Tractorul din BV. Cine Avea chef de cordeala cu o pitipoanca din liceu dar de frica / rusinea părinților nu o putea duce acasa vorbea cu Bila si pentru o suma simbolică Avea 2-3 ore loc de dat la b#ci!
A facut " găleți " de $$ in 4 ani de liceu!

| MistarGoGu explică:

Pana pe la 12-13 CeFeRistu îmi doream sa fiu mecanic de locomotiva *( am avut un vecin care era si eram înnebunit dupa locomotive si trenuri )!