| Helloimys a întrebat:

Cunosc o prietena care s-a cunoscut cu un coleg pe mess(ea a pus id lui din greseala atata tot).Ei tot s-au intrebat diferite chestii unul pe altul(cati ani ai? de unde esti?-chestii stupide)pana el a spus:cred ca m-am indragostit.Sentimentul era acelasi si pentru fata deci:LOVE.era doar o mica MARE problema intre ei:fata era din Bucuresti(Alexandra)iar baiatul din Iasi(cb)si mai era si varsta(fata 16, baiatu14)da tot si prin acestea ei au inceput sa se placa unul pe altul chiar mult de tot(isi trimeteau mereu mesaje gen"i love you" mereu)marog mai pe scurt se iubeau foarte mult.Pana intr-o zi(azi 28 aprilie) ea l-a intrebat 'ce faci? iar el i-a spus ca vb cu o groaza(de colegi, prieteni)iar ea a crezut ca pentru ea numai e timp asa ca i-a spus simplu:vad ca esti ocupat mai bine te las, iar el a spus :vb mereu cu tine(da normal ea vb si el nu stiu ce facea..marog asta nu-i important)iar Alexandra s-a suparat pe cb asa ca i-a spus 'te las pa pa(nu ca voia sa se desparte de el.ea a vazut ca-i ocupat asa ca l-a lasat in pace).Dar cb bineinteles ca a trebuit sa o faca lata! Asa ca i-a spus simplu:ne despartim.waw ce mai despartire reusita.ea a ramas cu o fata gen cu gura cascata(cum de putea sa faca asta doar l-am iubit asa muult). Dupa alexandra a incercat totusi sa se impace cu el, dar n-a reusit(a facut din rau in mai rau)asa ca acum nici nu stiu daca mai sunt prieteni(gen amici). oricum ce stiu eu e ca ea nu-l va ierta nicioadata pentru asta+ca azi ea isi facea ziua.waw ce cadou! acum intrebarea e:de ce s-au despartit? doar ea isi dorea asa mult sa fie cu el(chiar daca s-au intalnit printr-o coincidenta stupida)sau el voia sa se desparte de ea? Dupa, el s-a indoit mult de ea...iar Alexandra pentru toate astea nu-l va ierta niciodata asta-i sigur.

Răspuns Câştigător
| Ryuuzuka a răspuns:

Ce copii! Asta se poate numi "Love"? A fost doar o simpla atractie intre cei 2 oh go on.Bogdan daca tinea la ea pe bune o lua in seama, iar prietenii lui mai puteau astepta thinking, caci dupa cate vad fata e din Bucuresti si nu se intalnesc prea des si nici nu cred ca s-au intalnit vreodata. Daca tot ai precizat ca Alexandra are 16 ani nu inteleg atunci de n-a renuntat la el din prima, ci ea a fost singura care a staruit sa mai ramana impreuna.Deci asta nu se poate numi iubire. Baiatul doar a folosit-o stiind ca fetele (unele fete) iau chestiile astea prea in serios.Nu cred c-a simtit vreodata ceva pentru ea.Cum am mentionat si mai devreme a fost doar o simpla atractie oh go on nimic mai mult.Nu inteleg cum au putut avea sentimente unul pentru celalalt doar prin simplele convorbiri de pe mess thinking Ce zici? Si tu chiar ai crezut ca aia se plac laughing.

4 răspunsuri:
| LittleMønster a răspuns:

Asta credeti voi ca e iubire? Pe mess?
Daca nu s-au cunoscut in viata reala niciodata normal ca pe ala il doare in fund de "iubirea" la prietena ta.Si cum sa fi cu cineva pe net.laughing

| Helloimys explică (pentru LittleMønster):

True stoey! fata nu intelege ca ala doar a pacalit-o(sau si-a batutu joc de ea)oricum e mult prea credula

| InnocentLoovee a răspuns:

Imi pare rau pentru Alexandra, dar vezi tu, pe mess nu ai cum sa fii sigur de sentimentele prietenilor. Eu zic ca s-a despartit de ea pentru ca nu avea nici un sentiment pentru ea, daca o iubea atat cat ii spunea nu se despartea, il durea. De obicei cand iubesti pe cineva, pe mess ma refer. Ii tot scrii laughing chiar daca nu ar trebui, tot ii scrii. Pentru ca nu rezisti, vrei sa vezi exact ce face si cum e, sau cel putin sa vorbesti cu el. Nu are rost sa il ierte sau sa mai incerce, o sa isi faca doar mai mult rau. Multa bafta!:*

| Helloimys explică (pentru InnocentLoovee):

Multumesc! ca la asta nu s-a gandit niciodata, dar sentimentele lui pareau atat de adevarate spunnandu-i ca o iubesti incat ea nu s-a gandit ca pentru el este un nimic, un joc care te atrage la inceput pana cand se plictiseste