| anonim_4396 a întrebat:

Cv statusuri de despartire va rogghappy Dauu fundakiss

3 răspunsuri:
| Kiiiissss a răspuns:

Ea se duce spre un nou inceput. Iar el se duce la fund

cat vrei tu sa pari de gigollo. cand ii vezi ochisorii aia iti piere chefu` de a face misto

Si crezi ca nu mai stii cum ma cheama? Si crezi ca nu mai stii cine sunt? Si crezi prost fraiere ca tot viata ta sunt!

stiu. n’ai vrut sa mangai alt chip. dar cu amintirea mea’n piept nu poti fi fericit.

si o cauti in toate femeile pe care cateodata le intalnesti si o vrei in toate femeile pe care cateodata le doresti si o vezi in toate femeile pe care ai impresia ca le iubesti...

Te vad acum grabit sa pleci.Cum cautzi doar cuvinte reci. Le spui tu, dar in spatele lor.simt cum te dor

Acum ar trebui sa stii mai clar ce vrei. El are de pierdut, tu esti OK

o vezi? nu e trista, chiar deloc.zambste suav, are privirea de foc. E dulce si o iubesti stii bine. dar ea, deja nu se mai gandeste la tine

Totul s-a terminat! Asta e soarta! De fapt mã bucur cã e gata! Tu în stânga. eu în dreapta!

Mai stii? Iti placea sa o vezi razand. Ea tot cu zambetul a ramas, tu tot cu ea in gand

" Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept. vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu… "

" Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat…. "

" Hai ramai cu mine… Sau ramai cu bine… Poate asa-i mai bine… Daca nu-ti convine… nimeni nu te tine… Poti sa faci ce vrei de maine… "

" Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit… "

" Tot ce vad e firm…ard…vise… amintiri… sperante…cred ca un adio e cel mai bun… "

" Cand mi-a fost in viata bine ca un sarpe stateai numai langa mine cand mi-a fost viata amara ma-i lasat ca pe un tren in gara prea multe vorbe n-au rost as da orice sa uit ce a fost ai plecat, plecat sa fi si la mine sa nu mai vi… "

" Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine…O atingi pe ea dar ma simti pe mine…Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea…Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea… "

cand lacrimile iti curg pe fata aduti aminte ca intr o zi si pentru tine va zambi luna si u o sa fii fericit dar pana atunci gandeste-te ca numai din greseli invetzi, acum stau si ma gandesc la tine cu lacrimi ce imi spala fata de durere, un suflet chinuit de zane. Sper ca intr-o zi sa mergi si tu pe drumul care am mers si eu odata…si sa intampini aceiasi dragoste ce am gasit la tine…o dragoste amagitoare…

[Am invatat sa iubesc prost ...Sa urasc frumos, chiar fara rost.]~

Fundaa`?

| Maria2058 a răspuns:

Te blestem! sa nu iubesti, sa nu fii iubit/a, dragostea sa nu-ti fie impartasita.Sa plangi pana lacrimile ti se vor usca si poate asa te voi ierta! te-am iubit de cand te-am vazut te-am urat ca m-ai respins. iar acum, te iubesc, te urasc, te blestem

Din partea ta am umplut o cada intreaga plina de lacrimi...

Mereu am incercat sa-ti fac pe plac, am zacut in tacere cind trebuia sa vorbesc, de-am ajuns sa te urasc!

e trist sa stai afara/la stele sa privesti/cind nu e linga tine/fiinta ce-o iubesti

Cand plangi aduti aminte de clipele frumoase, cand urasti aduti aminte cum e sa iubesti, cand suferi amintesteti cum era sa fi fericit, cand singura cale pentru a scapa este ura si minciuna mai bine lasa tot cea fost in urma si nu ura...viata e frumoasa daca sti s-o traiesti

imi va fi dor...
imi va fi rece...
dar timpul nu va vindeca...
ci doar va trece

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi...

Nimeni nu e de neinlocuit dar – uneori – este nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura

Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow

Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…

Plang de durere … sunt singur si trist si te vreau inapoi … intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc …

E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc … traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata …

As vrea sa pot da timpul inapoi … sa intorc clepsidra … si sa te pot privi din nou in ochi … sa pot sa-ti spun cat te iubesc!

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Cu lacrimile frante…Cu sufletul pierdut…Privirea-n pamant…Un singur cuvant…

Ai plecat... poate ca asa a fost mai bine...as vrea sa pot merge mai departe dar. nu pot.imi lipsesti atat de mult.de ce oare toate astea mi se intampla mie?

Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba. te-am pierdut pe tine.

Am intalnit un inGer, mi-a soptit spErante, l-am privit Orbind, m-a atins visand, l-am parasit plangand.

Nu ai stiut sa pretuiesti ce ai avut langa tine. dar intr-o buna zi vei regreta.

| Claudiaeredit a răspuns:

*Nu pot fi a oricui Da` dacă pleci o să fiu a nimănui! sigh
*Te rog nu`mi spune că ţie dor Doar aşa că şti ce vreau s`aud. straight face
*Ce tare.ha…ca filmul ăsta e`nfloare Iar eu nu...

VEZI MAI MULTE STATUSURI AICI http://estatusuri.cabanova.com/

Sper sa iti placa *