| bbu2eugen a întrebat:

Da ti mi si mie un sfat va rog deci astazi am intrat in depresie maxima eram pe punctul sa innebunesc aveam ochii rosii tot (nu fumasem maria /nimic alt ceva) de la multe si nervi si plans si durere la 17 ani stiu multi m ati critica si am cerut si eu ajutorul iubitului meu ca vad ca si el ma ignora si e o rel la distanta si ii dau mesajul asta : "stii ce te iubescsi m am saturat sa vad ca tot te caut si nu mi raspunzi si mie ca na poate imi fac griji te inteleg ca esti ocupat dar macar un semn sa mi dai sa zici ca esti bine te inteleg si cu munca si cu somnu si cu orice dar am nevoie de tine innebunesc jur ba nu vb cu tine ma cert cu ai mei vor sa ma trimita undeva ca nu ma mai suport ba nu fac aia ba nu stiu ce ba nu s buna sincer chiar innebunes cam nevoie de tinea cum aproximativ o oră sa mor de nu imi lipsesti enorm bebe jur ca as vrea sa fii in momentul asta langa mine ai fi singuru care m ar linisti" si el sa intre pe fb si sa nu raspunda? sa stea si sa se uite bine mersi si mie sa nu mi zica nimic. Eu ce sa cred? off.

Răspuns Câştigător
| ILoveHandball a răspuns:

E o situatie delicata....BFF,ul tau ce face? aici ar trebui sa-ti fie alaturi sa incerce ea sa vorbeasca cu respectivul baiat,scuza-ma ca itu spun dar mi se pare un magar,ok ma poti critica sau injura dar pe bune,tu ai nevoie de el, el de ce nu vede asta? e cam prost, chiar imi pare rau ca il jignesc dar nu imi place cand un baiat se comporta asa cu o faa, am trecut si eu prin asta, chiar imi oare rau....ma bine maine adica azi sa faci o plimbare lunga si sa fi singura sa-ti poti pune gandurile in ordine si inca ceva nu fa prostie gen moarte nici sa nu te gandesti la asa ceva, intr-adevar viata e grea dar mereu trebuie sa mergi inainte tot timpul vor fi urcusuri si coborasuri, fi tare si sper sa iti revi kiss

| bbu2eugen explică (pentru ILoveHandball):

Da pai nu nu ma gandesc la prostia cu moartea am facut de 6 ori prostia asta de 6 ori sa incerc sa ma omor mai ales prin taiatul venelorr pentru ca sincer innebunisem nu mi mai iubeam viata dar mi am dezamagit si cumnata si prietenul/iubitul cum vrei sa i spui si s au suparat foarte rau pe mine si mi au spus ca daca mai fac prostia asta renunta la mine..si na m am oprit pentru ca i iubesc pe am2 foarte mult. Depresia e cea mai proasta stare sincer + ca ma gandesc la foarte multe lucruri am doar 17 ani si ma gandesc mult la viitorul meu la ce fac eu peste 2 ani ca dau bacul. Ma intelegi? + ca mi e greu ca nu ma vad cu el in fiecare zi ca ma vad pe an si lui ii e greu intelege...cu parintii nu ma mai inteleg..ma doare si pe mine sufletul ca sincer eu dau tot din mine si incerc sa i fac pe toti 4 mandrii de mine incerc sa invat incerc sa ajung undeva ca sa le ofer aceasta bucurie ca ma au pe mine.Dar na am cazut in depresie ..innebunisem pur si simplu... voiam sa mi bat colegele. voiam sa l omor pe tata (ceva grav stiu) aveam o furculita in mana dar m am abtinut pentru ca nu era in casa era afara vb cu mine si ma saturasem sincer ..chiar mi se umpluse paharul nu sunt un copil nebun nici rau dar de la o vreme si ma refer din februarie m am schimbat mult multe depresii multe certuri care ma afecteaza multe note proaste multe multe.

4 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Ca te ignora? asta sa crezi
incearca sa-l suni
oricum eu zic.
daca ii pasa imediat cum vedea mesajul se ingrijora si te suna. cred ca nu-i pasa daca nu te-a sunat

| bbu2eugen explică (pentru wolder):

Ma doare sufletul...

| AtateaConditii a răspuns:

Daca nu poti renunta la el, cauta-l pana iti va raspunde, dar sa stii ca te injosesti in fata lui. Incearca sa iti schimbi sentimentele fata de el daca crezi ca nu te merita.