| Andreiu68 a întrebat:

Daca am 17 ani si 4luni si vreau sa imi fac card bancar pot sau nu ca sunt minor? Pot sa ma duc cu un prieten care este major si pot ce-i de la banca sa imi faca card? Si daca nu pot, vreau sa stiu ce trebuie sa aduc la banca sa imi fac card? ceva acte? Nu vreau sa stie parintii ca vreau sa imi fac card.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te duci cu un prieten major i se face lui card, tie, fara semnatura unui parinte nu iti face nimeni card

| Rbc_Rebeca_1991 a răspuns:

Nu,nu trebuie sa fii major.Iti poti aface card.Iti trebuie buletinul la tine si te duci la ei si le spui ca doresti sa iti faci card iar ei iti vor da sa completezi o fisa.Mai multe vei afla acolo. o seara faina.