| SoniaaaMihaelaa a întrebat:

Daca am dat bilingvul la franceza si l-am luat iar eu am media de admitere 9, 36 si media de la filologie bilingv este 9, 20 si vreau sa intru pe mate info dar urmatoarea optiune dupa mate info va fi filologie bilingv ma repartizeaza direct la bilingv sau pot sa intru si la mate info tinand cont ca pe mate info este media mai mare?

1 răspuns:
| Sandhya a răspuns:

Daca ultima medie este mai mare ca a ta la mate info, o sa intri la a 2 a optiune la fel cu conditia ca anul acesta ultima medie sa fie mai mica, ca a ta. Pune cat mai multe optiuni sa fii sigura, oricum ai o medie frumoasa felicitari!