| CristinaTaranu a întrebat:

Daca ati fi sa alegeti sa luati o decizie destul de importanta ce v-ati asculta :inima sau constiinta/ratiunea?
Argumentati de ce.

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Depinde de decizie, sunt unele in care ascult inima, dar alete in care ratiunea, de obicei incerc sa gasesc o cale de mijloc. Cantaresc foarte bine variantele si dupa decid daca ascult inima sau ratiunea.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ma ghidez dupa decizia mintii nu dupa inima pentru ca aia e pompa de sange.

| CristinaTaranu explică (pentru mgtow):

Credeam ca e de la sine de inteles la ce ma refeream prin "inima", dar e bun raspunsul tau, e argumentativ.

| ForeverWarrior a răspuns:

Depinde ce decizie

| MysteriousOfficial a răspuns:

Mai intai constiinta, dupa care si inima. Sa stii ca e mult mai importanta ratiunea decat inima. tongue