| Anaandreeaa a întrebat:

Daca eu si un prieten ne-am promis niste chestii reciproc ( chestii diferite) si el nu s-a tinut de promisiunea facuta ...eu ar trebui sa ma tin in continuare?
Ar trebui sa gandesc ca lui nu ii mai pasa si nu mai conteaza asta pentru el sau sa ma gansesc sa ma tin de promisiune asa cum as fi vrut sa se tina si el?

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Chiar daca el nu s-a tinut de promisiune, tu ai dreptul sa te tii de promisiunea ta, tu decizi cum crezi ca este mai bine.

| corbulalbrosu a răspuns:

In nici un caz nu merita sa fii corecta cu cineva care nici macar nu are bunul simt sa-si ceara scuze pentru faptul ca ti-a inselat asteptarile.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Depinde si de promisiunea facuta.

| Lawliet14 a răspuns:

Tine-te de promisiune! Poate si el vrea sa se tina.