| elena_8685 a întrebat:

Daca iau antibiotice si beau alcool ce se va intampla?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Consumul de alcool in timpul tratamentului cu antibiotice nu face altceva decat sa anuleze efectul acelui antibiotic si prin urmare nu te vei vindeca de boala pentru care ti s-a recomandat acel antibiotic.

8 răspunsuri:
| alexy a răspuns:

Nu o sa mori, fara nici o frica, dar antibioticele nu isi mai face efectul.Atunci boala nu va mai fi tratata.

| DrugFree a răspuns:

O sa mori !

| erik a răspuns:

Te transformi in zombi.

| Ruxy_2611 a răspuns:

Se spune ca nu e bine sa bei alcool atunci cand iei antibiotice pentru ca nu isi mai fac efectul. In plus pot aparea tot felul de boli digestive. happy

| TotRoz a răspuns:

Pai cu siguranta ceva rau.
Deci stiu un caz care a incercat asta pentru. a se omora, dar nu a reuzit si a ramas o leguma(adica intr-un scaun cu rotile neputincios si fara nici un rost in viata) Cred ca nu ai vrea sa ajungi asa...
Ai grija de tine. pup :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...nu isi mai fac efectul antibioticele happytongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati afecteaza

| alinzz a răspuns:

Nimic. mori.