| lary67boy a întrebat:

Daca ma duc la Liceul Economic, specializarea tehnician in activitati economice, la ce obiecte dau teze si la ce obiecte dau Bacalaureatul? Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
Janina
| Janina a răspuns:

Romana oral
engleza sau franceza oral, la alegerea ta
romana scris
mate M2 scris
specialitatea: eu am dat mediul concurential si marketing (doua intr-un sg examen)
apoi sport, sau la alegere cu geografie, istorie, economie, ce vrea muschiul tau!

8 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Romana oral
engleza/franceza oral
matematica M2
specialitate
sport/geografie/economie/istorie ( la alegere)

| Sara a răspuns:

E corect ce a zis secretel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se va schimba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut lorY sunt Sorin asta e profilul meu
teza dai la Romana Matematica si Economie Acum BAc-ul este indecis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clasa a 9-a dai teza la matematica, romana, educatie tehnologica si franceza( depinde de liceu)
clasa a 10-a dai la matematica, romana, economie si franceza bine inteles laughing,
in clasa a 11-a nu stiu sa vedem, ca eu acum termin clasa a 10-a big grin
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auziti...cate ore de mate se la la tehnician in activitati economice care stie sa ma contacte:larysa_18_andreea mai vb :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Larysa la intrebarea ta cu orele de mate raspunsul e 3ore pe saptamana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In clasa a 9-a se da teza la:matematica, romana, elemente de tehnologie generala(sau una dintre materiile specifice profilului, stabilita de catre Minister...)
In cls. a10-a materiile la care dai teza sunt:mate, romana, engleza si acea materie care se stabileste in functie de decizia luata de cei de sus, nu dep de profesor.
In a 11-a raman 3:mate, romana si economie.
In a12-a la fel ca in a 11-a, cu diferenta ca o sa fie economie aplicata.
Bac-ul ...se da la:mate, romana, informatica, engleza/franceza(la alegere) si tot la alegere intre:geografie, economie, psihologie si logica.