| Roxanannemes2000 a întrebat:

Dacă nu sunt fertilă, nu pot rămâne însărcinată nu?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Termenul de "fertil", se aplica persoanelor care au incercat multi ani sa ramana insarcinate si nu au putut ramane din diverse motive medicale sau anatomice. Diagnosticul de non-fertila il pune doar medicul, dupa multe analize multe analize medicale si ani de a incerca sa ramai gravida.

Ceea ce banuiesc eu ca vrei sa spui tu, este ca NU erai in PERIOADA fertila, care este alta mancare de peste, total diferita de "persoana fertila"!
Perioada fertila succesandu-se lunar, cam 8-10 zile in jurul ovulatiei.

| danielsima a răspuns:

Teoretic nu. Dar exista mici sanse sa poti face un copil.

| Roxanannemes2000 explică (pentru danielsima):

O sa am grija de acum, Mulțumesc ca mi ai zis! Pupici