| LarisaCT a întrebat:

Daca sunt mai multi oameni care isi pun aceeasi dorinta in acelasi timp, se indeplineste mai usor?

76 răspunsuri:
| DamianTPU a răspuns:

Nu. Prostii laughing
Daca vrei ceva, trebuie sa zboriwinking

| RebecaTheNinjaGirl a răspuns:

Pentru a ti se indeplini o dorinta trebuie sa crezi in tine ca poti si sa muncesti pentru acel lucru.

Exemplu: Daca vrei sa castigi un campionat sau vrei sa iei o nota buna

| Pufoseniiee a răspuns:

Ce intrebare stupidă.

| Sportfreak a răspuns:

Teoretic da, practic depinde foarte mult de dorinta si de cat esti dispus sa muncesti pentru ea.

| biadia a răspuns:

Pentru a ni se indeplini o dorinta, de multe ori trebuie sa facem si noi ceva, nu doar sa asteptam.

| JungleHell a răspuns:

Opinia mea, din experiența de profesor sună cam așa: orice idee, firească și normală poate fi materializată sau îndeplinită dacă îți dorești cu ardoare să vezi ideea îndeplinită. Mai mult odată ce ți-ai pus dorința, trebuie ca efortul și energia să fie canalizate spre îndeplinirea acelei dorințe, și să nu renunțăm până când,, nu ne vedem cu sacii în căruță". Simpla dorință, oricât de mulți ne-am pune-o, rămâne la același nivel dacă doar ne-o spunem, dar nu facem ceva concret, faptic. Sper că am lămurit suficient. Citit ceva de Hill și Carnegie te-ar ajuta mult. La mine a mers (dorința încă din liceu de a fi profesor și azi asta sunt). Baftă!

| SNAKECOM a răspuns:

Scuz e ca iti spulber dorinta care o fi dar ele nu se indeplinesc dupa bunul plac, ca ai vazut o stea cazatoare sau ect... Daca vrei ceva munceste la el. happy

| HuNterukh a răspuns:

Negativ.

| hunea a răspuns:

Nu prea cred

| Mascatu69 a răspuns:

Cati ani ai sa ii mai pui drinte

| AngelDark11 a răspuns:

Daca iti este utila, daca iti este benefica, continua sa iti doresti si sa crezi ca se va implini si dati interesul pentru a o face reala... cu siguranta cineva te va ajuta, si se vor altura mai multe persoane spre a iti face dorinta posibila. Si se va implini.

| RebecaManea a răspuns:

Mie nu mi s a îndeplinit nicio dorinţă

| pantera30 a răspuns:

Da se indeplineste doar sa fie o dorinta buna si nu ceva exagerat daca e o dorinta mare din suflet se va inplinii trebuie savsi si credinta sibun oic de rabdare se va implinii la momentul potrrivit. O zi frumoasa sa ai.

| AtâteaCondiții1243 a răspuns:

Nu se poate.Un lucru se obtine prin munca grea.

| Me4ever1 a răspuns:

Hmmm...hai sa vad. Eu vreau sa scriu o carte si imi doresc asta deodata cu toata clasa mea inclusiv profesorii. Cartea a mers si s-a scris singura? NU. Toata lumea isi doreste sa fie o persoana mai buna, toata lumea isi doreste sa nu mai existe boli. S-a indeplinit? NU. Pana nu muncesti cu adevarat pentru ceva si doar stai cu mainile in san, nu are cum sa se inplineasca. Vrei sa scrii o carte? Pune-te la lucru. Vrei sa fii o persoana mai buna? Lupta pentru asta. Vrei sa nu mai existe boli? Atunci nu mai polua si fi mai igienic, si fa-te si cercetator sau medic. NIMIC NU SE INDEPLINESTE DACA NU MUNCESTI CU ADEVARAT, retine asta.

| TheMaggot12 a răspuns:

Deci, daca mai multe persoane isi doresc acelasi lucru nu se indeplineste mai usor.Bine ca am raspuns tarziu, poate aveam sansa sa vad o prostie mai mare ca universul.(filmul ala xD)

| WorldPeace a răspuns:

Buna. Pentru ca o dorinta sa se indeplinesca trebuie sa fii singura care stie de ea si cel mai important, sa crezi in ea. Sa nu traiesti cu impresia ca o sa se indeplinesca peste noapte. Pentru a o face reala, trebuie sa muncesti din greu, sa dai tot ce ai mai bun, iar la final o sa vezi rezultatele. Stii cum se zice: "Dumnezeu iti da, dar nu iti baga in traista!".

| florinacristina99 a răspuns:

Fii sigura ca nu

| Floristean_Dan_1974 a răspuns:

Nu o sa se indeplineasca dorinta

| Mecumesetignoras a răspuns:

Nu, nu are nicio legatura!

| James_Lara_1993 a răspuns:

...dorintele nu se indeplinesc.Ce este in destinul tau se indeplineste...

| Gab77 a răspuns:

Logic ca nu

| 152 a răspuns:

Da fata mea, depinde, uite spre exemplu daca sunteti doi si formati un cuplu si va doriti foarte mult ceva amandoi se realizeaza. Si tu, daca crezi in ceea ce spui si esti sigura ca aia iti doresti, se intampla!

| PhoebeK a răspuns:

Dupa parerea mea, da. Mie mi s-a intamplat laughing trebuie doar sa crezi si dorinta ta sa fie pusa din suflet. Doar atunci ti se va indepliniiii happy

| Ron12 a răspuns:

Nu, mai greu, ca se imparte la mai multi!
Citi anisori ai?

| LarisaCT explică:

Hei!

Trebuie sa va marturisesc ceva: de fapt, eu nu exist, sunt doar un personaj fictiv din filmul "Lumea e a mea" ai fac parte dintr-o gasca de zile mari: Larisa, Florin, Oli, Aura si Ana.

Chiar daca eu nu exist, probleme mele exista.

Asa ca facem un concurs aici pentru voi, gagici si printi, sa ne ajutati sa le rezolvam si sa castigati o invitatie dubla la filmul nostru.

Premiera filmului se intampla pe 23 octombrie si vrem sa fiti alaturi de noi, asa ca o sa premiam cele mai marfa raspunsuri la ce intrebam pe aici. Concursul este valabil pentru toti cei care ne-ati ajutat pana acum si pentru voi care ne raspundeti in continuare.

Fiecare din gasca noastra de 5 pune la bataie cate o invitatie dubla care ajunge la cel mai misto raspuns si pe 21 octombrie aflati cine castiga. Dam reply in aceeasi zi la intrebarea respectiva cu norocosul ales prin www.random.org.

Pana ce rupem marile ecrane ne cunoasteti aici https://www.youtube.com/watch?v=yjqd42noZ88 si ne intalnim aici https://www.facebook.com/lumeameafilmul?fref=ts.

Hai la premiera in cinematografele din toata tara, pe 23 octombrie, sa vedem cel mai smecher film.
Pana atunci…
#caremirezolviproblemele
#vreiinvite

Regulament complet, aici: http://www.tpu.ro/blog/?p=5224

| LarisaCT explică:

Hei!

Trebuie sa va marturisesc ceva: de fapt, eu nu exist, sunt doar un personaj fictiv din filmul "Lumea e a mea" ai fac parte dintr-o gasca de zile mari: Larisa, Florin, Oli, Aura si Ana.
Chiar daca eu nu exist, probleme mele exista.

Asa ca facem un concurs aici pentru voi, gagici si printi, sa ne ajutati sa le rezolvam si sa castigati o invitatie dubla la filmul nostru.

Premiera filmului se intampla pe 23 octombrie si vrem sa fiti alaturi de noi, asa ca o sa premiam cele mai marfa raspunsuri la ce intrebam pe aici. Concursul este valabil pentru toti cei care ne-ati ajutat pana acum si pentru voi care ne raspundeti in continuare.
Fiecare din gasca noastra de 5 pune la bataie cate o invitatie dubla care ajunge la cel mai misto raspuns si pe 21 octombrie aflati cine castiga. Dam reply in aceeasi zi la intrebarea respectiva cu norocosul ales prin www.random.org.

Pana ce rupem marile ecrane ne cunoasteti aici https://www.youtube.com/watch?v=yjqd42noZ88 si ne intalnim aici https://www.facebook.com/lumeameafilmul?fref=ts.

Hai la premiera in cinematografele din toata tara, pe 23 octombrie, sa vedem cel mai smecher film. Pana atunci…
#caremirezolviproblemele
#vreiinvite

Regulament complet, aici: http://www.tpu.ro/blog/?p=5224

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru LarisaCT):

Nici eu nu exist, sunt omul din liftul tau.

| LarisaCT explică:

Buna,

Cei 5 castigatori ai concurului http://www.tpu.ro/blog/2015/10/15/regulament-concurs-lumea-e-a-mea/ sunt Dumitrescu_marius_1995, Corbulalbrosu, Margaux, Alexandra_Madalina_1990 si AliGab

Va multumim tuturor pentru participare si va invitam pe toti sa veniti in cinematografe, incepand cu 23 octombrie, la premiera filmului LUMEA E A MEA.

Castigatorii sunt rugati sa imi trimita un mesaj privat cu datele de contact pentru a putea intra in posesia invitatiilor duble la film.

O zi frumoasa!

| delya2000 a răspuns:

Da de ce nu!

| daphne12 a răspuns:

Uneori da, uneori nu, pot fi si coincidente...