| FlorentinAlexandru a întrebat:

Daca termin scoala profesionala si iau bacul pot sa intru la facultate?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa scoala profesionala mai trebuie sa faci 3 clase de liceu (XI-XIII), la seral sau cu frecventa redusa si sa sustii examenul de bacalaureat. Dupa ce l-ai promovat poti candida la o facultate, ca de intrat intri doar daca obtii rezultatul necesar pentru intrare.

| Werrich a răspuns:

Dupa cum scrii nu cred ca treci bacul.

| Olsen a răspuns (pentru Werrich):

Nici școală profesionala rolling on the floor

| FlorentinAlexandru explică (pentru Olsen):

Școala* iau* acum e bine? Ești foarte amuzant!

| Olsen a răspuns (pentru FlorentinAlexandru):

Și tu agramat. O zi faina.

| DarthNiger a răspuns:

Pai ce sunt profesorii aia asa prosti sa te bage in BAC in halul in care ai scris?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoala profesională durează 3 ani, apoi continui cu încă 2 ani de liceu (clasele a 11-a și a 12-a)... apoi ai dreptul să dai bacul și, după ce îl iei, să te înscrii la facultate.
Succes!

| CassiusAlexander a răspuns:

Deocamdată bravo că ai reușit să nu-ți iei report pentru "neinteligibil".