| Miruna68grumy a întrebat:

DAU FUNDA! Buna.Sunt Miruna si peste 3 luni aprox fac 12 ani happy. Eu am auzit ca tocurile deformeaza coloana daca le porti la o varsta mica si etc...

Eu as vera sa imi cumpar, caci vine toamna pentru scoala niste botine de vreo 5-6 cm sau vad eu niste pantofiori. happyNu ii voi purta zilnic la n scoala ci numai in unele zile cred ca de vreo maxim 5 ori fiindca nu prea am curaj sa port tocuri. Eu stiu sa merg deci nu e problema dar oare ar fi indicat? Colegii mei m-ar face pitipoanca sau asa ceva?

Răspuns Câştigător
| Mădă2016 a răspuns:

Buna Miruna! Iti inteleg problema, dar de ce te grabesti cu tocurile? Eu am deja 15 ani si am purtat de vreo 5-15 ori tocuri laughing Poate iti va deforma si coloana, dar sigur piciorusele tale vor avea de suferit! Stiu ca iti este greu sa vezi ca colegele tale mai mari au tocuri si le poarta, parca ai vrea si tu, nu? laughing Am purtat tocuri de la o varsta frageda 5 ani laughing de fapt erau niste papuci cu platforma pe care mi facuse matusimea cadou, din cauza lor mi-am deformat piciorul stang laughing nu e grav nu se vede doar ca merg mai aiurea cu el laughing dar iti repet nici nu se vede laughing) Dupa cred ca mi-am pus tocuri de 8 cm la o nunta si acum am acei pantofi -aveam 13 ani happy - iar acum am avansat la platforme de 15 laughing Nu te va face nimeni pitipoanca deoarece tocurile se port laughing dar care e treaba lor pana la urma? Tu i-ai criticat cum se imbraca sau cum se incalta? Sa isi vada de treaba!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai mă ce naiba 6 cm, 20+
Totul sau nimic, nu?

| Miruna68grumy explică (pentru anonim_4396):

Da vai multumesc de sfat! Nu comenta doar ca sa te afli in treaba!

| aria1996 a răspuns:

Mai e adevarat ca iti deformeaza coloana..eu una cum am probleme cu coloana mie nu imi da voie doctorul sa port tocuri desi am 18 ani... Eu una te-as sfatui sa porti tocuri casual cand te duci undeva unde trebuie neaparat tocuri. Si nu ar trebui sa iti pese de ceea ce spun altii ar trebui sa ai grija de tine..si daca o sa ajungi sa ai probleme cu coloana o sa ai multe dezavantaje, probleme si mai ales dureri. Deci ar fi mai bine sa mai astepti putin sa mai cresti.