| Lavinia a întrebat:

Dau Funda + vot celui/celei care imi da cele mai noi & multe & frumoase statusuri pentru messtongue

Răspuns Câştigător
| KittyPinker a răspuns:

Uite aici catevawinking
Tacerea are glasurile ei de intelepciune; ascult-o.

…de cate ori vad visele cum se sfarsec…de’atatea ori ma ambitionez sa reusesc.Am viata mea si asta nu se va schimba…s-aude o voce…:Speranta moare ultima!…

zambeste celor ce te urasc…sa simta ura ta…zambeste celor ce te iubesc…sa simta dragostea ta…iar daca intr-o zi cei pe care ii iubesti te vor trada…zambeste-le…sa simta indiferenta ta

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…

Tine-ma aproape de sufletul tau si gîndeste-te ca într-o zi ai sa te trezesti si ai sa realizezi ca ai pierdut un diamant în timp ce tu te chinuiai sa alegi pietricelele…

Ranile sufletului se deosebesc de celelalte prin aceea ca se acopera, dar nu se inchid; mereu dureroase, mereu gata sa sangereze cand le atingi, ele raman in inima vii si deschise

X: eu + mata = love
Y: eu + o lopata = te capacesc

Dilema masculina: Daca ai avea in pat in stanga ta pe cea mai frumoasa femeie, iar in dreapta ta un gay, cui i-ai intoarce spatele?

Viata e data sa fie traita si curiozitatea sa fie pastrata vie. Niciodata, pentru nimic in lume, sa nu intorci spatele vietii.
Ce oferă dragostea? Oferă bătăi de inimă pentru dureri de cap!
- Nu omorî oameni care tocmai se sinucid
- Unii oameni cred greșit că opusul deagostei este ura, când de fapt este indiferența
- Sexul este ca și Cupidon, nu este destul să ai arcul și săgețile, trebuie să mai ai și ținta
- Dacă nu reușești din prima, adio aruncări cu parașuta!
- Pe timp de pace copii își îngroapă părinții, pe timp de război părinții își îngroapă copii
- Ai grijă să nu calci pe cioburi că te spargi în figuri
- Cine-s eu? Sunt un zâmbet pierdut în râsul tău.
si astea care imi plac cel mai mult
Theme words are my own.From my heart : I love you,I love you, I love you, I love you
Status2: Breathless kisses, burning touches, soft-spoken words of love urgently spoken words of passion.
Status3LA man and a woman, one complete love since time began predestined to be as one.
Status4:We've been together before,in other lifetimes, we've fought dragons, and have been torn from each others arms yet our love prevailed.
Status5:We've walked on this earth many times together, perhaps for a moment, perhaps for years but our heart is one heart and we were meant to be.
Status6:So when our time on earth, once again comes to a close have no worries my dear for we will find each other again, and again and again.
Status7: A special world for you and me, a special bond one cannot see, it wraps us up in its cocoon and holds us fiercely in its womb.
Status8: Its fingers spread like fine spun gold, gently nestling us to the fold like silken thread it holds us fast and bonds like this are meant to last.
Status9: Love is the greatest feeling,love is like a play,love is what I feel for you,each and every day,love is like a smile,love is like a song,love is a great emotion,that keeps us going strong,I love you with my heart,my body and my soul,I love the way I keep loving,like a love I can't control,so remember when your eyes meet mine,I love you with all my heart, and I have poured my entire soul into you, right from the very start.
Status10: What a grand thing, to be loved! What a grander thing still, to love!
Status11: Love comforteth like sunshine after rain.

sper ca te'am ajutat:* te pup
funda?puppy dog eyespuppy dog eyes

4 răspunsuri:
| Lavinia explică:

Orice, nu cont

| EdiT a răspuns:

Educata de destin. Simt mult. Arat putin :X

te iubesc:-x. asH vrEa sa crEd sa poTh viSa, sa tE aduC de pArteA meA...aSh vreA ca timPul sa`L oPresC., satZi sPUn ca inca te IuBEsC...:X

"Nu Sunt FrumoaSsaa...Nu Ies iN eViDenTzZa...Nu Vreau Sa Ma IubEasCa ToTzZi. Vreau Sa ma iuBestidoAr TU asa cum Sunt:-

| Rhea_5727 a răspuns:

Ce fel de statusuri? despre ce?

| Rhea_5727 a răspuns:

M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogat/a sunt!

Îmi permit să visez că pot s-ajung departe. Căci gropile astea frate te trezesc la realitate.

Mi.e` dor` de simplele,` banalitatzi` pe care le faceai`, mi.e dor de simplu` te iubesc,`pe care`mi`l spuneai

Complimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang

Inspira Mult Talent. In Privire are Magnet. Cum ai Putea sa Nu'i Vb? Okii aia sa Nu'i Iubesti?•

Il ai Pe vino`nCoace.sHi tuh stii`, Iti place. Dragostea e Drogul pe care`l FoloseSti` sa-i ZapacasTi!

E prea dulce. Si uite-asa te seduce. Te dezorienteza. Fetele o invideaza

Le tine pe restul` la distanta, Stie ca n-are ce cauta pe langa vreo zdreanta. N-are nevoie de nimeni, Straluceste si singura, si il stie prea bine.; x"

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta

"De ce nu ai iubit.o cand te iubea? De ce nu ai luat-o'n bratse cand te striga? Acum`e prea mare durerea ca sa te poata ierta*. Asta e EA! ""

"Niciodata nu am incercat sa pacalesc pe nimeni, i-am lasat pe ceilalti sa inteleaga ce vor... s-au pacalit singuri"

Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra lor……