| anonim_4396 a întrebat:

De cat e nevoie ca sa existe cineva care sa te asculte atunci cand vrei sa impartasesti gandurile si cu alti? Chiar de cat?

18 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Nu te înțeleg, la ce te referi?

| CodreanuC a răspuns (pentru FaraNumePls):

Uite Miss25JK, astfel de raspunsuri primesc cand vreau sa vorbesc ceva cu o fata

| Miss25JK a răspuns (pentru CodreanuC):

Cati ani ai, ca sa stiu exact unde se incadreaza aceasta problema, esti timid, am inteles, asta nu e un defect.

| CodreanuC a răspuns (pentru Miss25JK):

Am avut o greseala de scriera, rectific "daca nu vrea, nu ma bag, apoi imi va spune ca sunt timid, asa cum imi da de inteles comportamentul, dar nu sunt chiar asa de timid"

| Miss25JK a răspuns (pentru CodreanuC):

Varsta?

| CodreanuC a răspuns (pentru Miss25JK):

Uita-te prin intrebarile mele, nu mai repet, si ar fi frumos sa raspunzi si la ele

| FaraNumePls a răspuns (pentru CodreanuC):

Dacă eu nu te înțeleg, pai o fată ar face o laughing

| Miss25JK a răspuns (pentru CodreanuC):

Acum inteleg de ce nu multe fete iti acorda atentie. Stima fata de sine e un pic cam ridicata. Nu e vina mea ca ai tot repetat ce varsta ai, de asemenea nu sunt obligata sa iti raspund la celelalte intrebari fara macar un te rog happy sau sa iti caut eu varsta prin intrebarile tale. Nu cred ca te durea mana sa iti scrii iar cum zici tu varsta. Noi astia de pe aici incercam sa te ajutam dar daca tu nu te lasi ajutat atunci interiorizeaza-te si poate asa iti va fi mai bine.

| CodreanuC a răspuns (pentru Miss25JK):

Nu am multe intrebai, si am zis asta pentru nu prea imi place sa imi afisez varsta si in plus chiar mi-as dori sa imi raspunzi si la celelate intrebari

| Deliiiia a răspuns:

Hei, nu e cazul sa fii atat de fixat pe ideea de a avea pe cineva. Tu concentreaa-te pe obiectivele tale, a avea o prietena nu trebuie sa fie un obiectiv, o prietena e persoana care te va insoti si sustine in atingerea lor. Fii relaxat, trateaza fetele cu respect, gandeste-te ca mai intai vrei sa le obtii prietenia lor, si apoi daca va potriviti la caracter si vrei mai mult, vei fi deja obisnuit cu ele. Arunca o privire la tine in comparatie cu ceilalti baieti si intreaba-te ce difera. Angajeaza-te in cat mai multe conversatii ca sa te deprinzi cu ce sa spui, cand sa spui si cum sa spui.

| Miss25JK a răspuns:

De cat e nevoie? Adica? Fii mai explicit. De cat e nevoie de referi, cat costa?

| CodreanuC a răspuns (pentru Miss25JK):

Cate trebuie sa faci pentru o clipa de bagare in seama

| Miss25JK a răspuns (pentru CodreanuC):

Destul de multe sau destul de putine. Cine vrei sa te bage in seama ca sa ne putem da seama ce ai de facut.

| CodreanuC a răspuns (pentru Miss25JK):

O fata, desigur

| Miss25JK a răspuns (pentru CodreanuC):

Pai ai incercat sa vorbesti cu ea? In caz ca nu te baga in seama, nu iti da atentia care tu o vrei, nu o sufoca. Cu fetele e un pic mai greu, poate are pe cineva, poate nu are chef sa te bage in seama. Nu dispera dar nici nu renunta.

| CodreanuC a răspuns (pentru Miss25JK):

Daca nu vrea, nu ma bag, dar apoi ca sunt timid, mai ales comportamentul meu care ar da de inteles asta

| Miss25JK a răspuns (pentru CodreanuC):

Atunci, mergi mai departe, nu iti pierde vremea pe cineva care nu isi pierde vremea cu tine. Fi practic! Fete sunt destule!

| CodreanuC a răspuns (pentru Miss25JK):

Problema e ca inca nu am gasit pe nimeni care sa "isi piearda vremea cu mine"