| fuhhgyr374 a întrebat:

Se pot citi canoanele oricand cand vrei sau doar atunci cand te impartasesti?

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu stiu.În Biblie nu se vorbește despre aceste canoane. Acestea au legătură cu tradiția.

| LoveSleep a răspuns:

Eu citesc când fac sex să mă termin mai greu.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Canoanele pentru sf Impartasanie se citesc doar atunci, daca vei deveni preot o sa citesti dupa fiecare sf liturghie doar rugaciunile de multumire, caci preotul se impartaseste la fiecare liturghie!

| Divy a răspuns:

Canonul ce ți-l dă preotul, adică setul de rugăciuni se face după spovedanie 3-7 zile sau în funcție de perioada care ți-a spus preotul. După Canon te împărtășești!

| LordulAdevarului a răspuns:

Iti dau un link cu un blog despre canoane si crestinism, in general. Poftim crestinismulexpus.blogspot.com Pace!