| anonim_4396 a întrebat:

De ce baietii de gasca de indragostesc de tocilare, iar baietii tocilari de fete de gasca? Uneori chiar merge chestia asta. El [ baiatul cu care ma intelegeam enorm de bine, nu era minut in care sa nu vb, de gasca. chiuluri, blugi super largi, tenesi intotdeauna] m. a placut [ eu nu sunt tocilara. sunt fata aia de gasca, care poarta intotdeauna blugi, tricou si tenesi, chiuleste, injura. ] si m. a placut chiar bine. Imi gasea mereu " nume mici " gen : draga, ingeras, pisi. etc. chatterbox. Si eu il placeam. foarte mult. Problema noastra a fost ca nu ne.am spus. Eu stiam ca ma place de la cel mai bun prieten al lui, el stia ca il plac de la cea mai buna prietena a mea. Noi 4 eram. cum sa zic. apreciati de toti. Eu si el. majoritatea spuneau ca suntem impreuna si ne potrivim perfect. Faza e ca intr. o zi. prietena mea s. a dat drept mine. spunand ca il plac. el apoi m. a intrebat daca il plac. prietena mea intrand la mine pe mes, spunandu-i ca da. apoi eu la cateva ore i.am zis ca a fost doar o gluma. Nu mai am vb asa de mult de atunci. nu ne bagam in seama la scoala. si de fiecare data cand cine ii spunea : du. te si vorbeste cu ea, el raspundea : ea nu vorbeste cu mine... suntem certati. Nu ne.am mai bagat in seama. poate dar 5 min sa vorbim. Eu am renuntat definitiv la prietenia cu cea mai buna prietena. iar el definitiv la amicul lui cel mai bun. Intre timp. eu mi-am facut alta prietena si el alt amic. Nu a durat foarte mult. prietena mea era tocilara si s. a indragostit de el, prietenul lui era tocialr si s. a indragostit de mine. El i. a dat o sansa. iar acum se tin de mana. ii da` numele alea mici gen : draga, pisi, ingeras. Eu i.am dat o sansa baiatului. dar chiar nu merge. nu ma atrage. nu e ca el. chiar nu ma atrage. chiar daca imi reaminteste zilnic cat ma iubeste. Nu mai am ce sa fac. ma gandeam sa ii despart. stiti. nici nu prea se potrivesc. ea e tocilara. e grasa. el e de gasca. Chiar daca noi nu am mai tinut legatura dupa cearta. acum o tinem. mai vorbim din cand in cand. si cate o data imi mai spune " draga ". Voi ce ziceti. eu cred ca a inceput sa o placa pe fata asta. doar pentru a uita de mine... oare e asa? Oare ma mai place? Sa mai sper la o zi cu soare alaturi de el? Mai am sanse? FUNDA :X sad

6 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Nu trebuie să te bagi în relația altora. Fiecare e în felul lui. Dacă respectiva fată este tocilară și grasă asta nu înseamnă că trebuie exclusă sau făcută de râs. big grin
Nimeni nu știe ce e în capul lui. Eu una consider că încă simte ceva pentru tine dar îi este teamă să vorbească cu tine,să îți mărturisească. Da,speranța moare ultima și ai șanse. Poți să vorbești cu el,să lămuriți totul.happy
Mereu trebuie să speri și să spui,,mai am o șansă". happy
Trebuie să înduri și să speri la o zi cu soare,cum ai spus și tu.
Sper să formați un cuplu,să vă rostiți și arătați sentimentele pentru că iubirea e cel mai frumos lucru care te poate face fericit și te poate purta într-o altă lume. big grin

Îți urez succes, o viață cât mai bună, sănătate și mult soare. big grin

| PatyKan a răspuns:

Clar ca ai sanse. Dar trebuie sa iti faci curaj, sa vorbiti deschis. Intreaba-l cum se intelege cu fata aceea si daca il simti nehotarat sau nemultumit, spune-i tot ce simti pentru el.
Trebuie sa vorbiti, mai ales daca el a simtit [si poate mai simte] ceva pentru tine. Insa daca nu comunicati, probabil ca va veti indeparta din ce in ce mai mult. Bafta! happy

| MariusZap a răspuns:

Eu sunt baiat si nu sunt nici tocilar nici de gasca sunt cam pe la mijloc si sa stii ca e chiar bine. Faza ca de ce baieti de gasca se uita la tocilare si invers e ceva firesc de cand lumea.Ai auzit cu siguranta de zicala "Opusii se atrag" si chiar asa si este. Uite iti dau un sfat:mergi mai departe si impacate cu ideea.Asta este viata e doar un joc uneori pierzi alteori castigi.Am patit-o si eu la fel in trecutul apropiat si mi-a fost foarte greu insa am trecut peste.Deci concluzia este sa mergi mai departe.Mai sunt multi baieti in lumea asta.

P.S:Cati ani ai? (Sunt curios)

| nicolaenistor a răspuns:

Ai o sansa dar profita pana nu se intelege ei mai bine...succes

| stylenew a răspuns:

* Sa mai zic : el mi.a zis cu a lui gura ca m.a iubit din inima. dar faza cu gluma l.a facut sa planga. sa sufere. el ma placea iar eu i.am zis ca a fost o gluma.

| GirltoxikTH a răspuns:

Sunt sigura ca tu ai sanse 100% cu el dar te-ai gandit ca poate el te face geloasa cu ex pretena ta si poate ca el vrea un singur lucru :sa spui imi pare rau pentru ca gandeste-te sa iti faca el ce iai facut tu adica ex pretena ta el iti dai seama ca sufera pentru este obligat sa dea ochii cu tine la scoala deci... cereti scuze si o sasi ceara si el apoi si poate iii ceri sati mai dea o sansa si poate ti-o va acorda si sunt sigur ca veti fii fericiti PS: daca tu esti genu mai nebuna ca mine dai una peste cap animalic si spune-i te iubesc si imi pare rau si o sa iasa bine cel putin la mine a mers multa bafta paaa!