| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

De ce baietii nu stiu sa iubeasca cu adevarat?winking

Răspuns Câştigător
| dragutza a răspuns:

De obicei baietii aia cu nasu' pe sus si care vorbesc urat, care le pun mana fetelor pe ce nu trebuie si pe unde nu trebuie, nici macar nu le e rusine(macar un pic asa) par cei mai cool la momentul asta si in vremea asta...acest gen de baieti, eu cred ca la inceput au multe relatii cu fete foarte foarte frumoase si nimic in "tartacuta", iar apoi cand sa se puna la casa lor isi aleg o fata mai cu capul pe pamant! sau chiar si inainte sa sa puna la casa lor, las in urma lor multe fete triste si cu lacrimi, nici macar nu le pasa! si de aceia baietii nu stiu sa iubeasca, de obicei ei nu iubesc cu adevarat o fata, dar le spune inversul doar ca sa isi bata joc de ele! si acum nu insinuez ca toti baietii sunt la fel, dar majoritatea asa sunt! iar aceia care nu sunt asa sunt cei mai tari( adica ei iubesc de obicei cu adevarat si nu isi lasa prietenele sau iubitele cu lacrimi in ochi! pupici!happy

64 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu poti generaliza.Depinde.Cunosc baietii care iubesc mai intens si mai adevarat ca fetele.Ca nu isi arata sentimentele asta e alta poveste. E stiuta treaba ca atunci o tipa stie 100% ca un tip e "mort" dupa ea incepe sa se "joace" cu el.Si e cam noasol pentru baieti treaba asta

| monyk a răspuns:

Buna, crede-ma ca asa gandeam si eu... dar mi-am dat seama ca nu e chiar asa...nu trebuie generalizat, pentru ca si baietii au suflet si pot iubi...depinde peste ce baieti ai dat... e normal sa crezi ca ei nu stiu sa iubeasca din moment ce ai avut (poate)parte de asa gen de baiat, sau ai stat in preajma baietiilor care nu stiu sa iubeasca, dar nu e bine sa ii bagam in aceeasi oala pe toti, fiecare om in parte e diferit, si asa cum sunt fete care sunt pe interes, isi bat joc de baieti, dar sunt si fete care iubesc cu adevarat, asa sunt si baietii, si fostul meu prieten e asa...nu stie sa iubeasca cu adevarat, sau poate e doar parerea mea, normal ca daca ai fost dezamagita in dragoste, ai o parere rea despre baieti, oricum am ajuns la concluzia ca daca fostul meu prieten si multi altii nu stiu sa iubeasca, nu inseamna ca niciunul nu stie...in plus mai sunt baieti care iubesc, dar nu stiu sa isi exprime dragostea sau poate nu le dam noi sansa sa ne arate... oricum sincer, cam rar baieeti care sa iubeasca cu adevarat, dar fara indoiala ca exista, ca de nu ar fi nu s-ar povestihee hee, ai grija de tine si sper sa ai parte de un baiat care sa te iubeasca cu adevarat si sa te aprecieze, bafta!

| Vizitiul a răspuns:

Nu stiu, dar mi se pare aiurea sa iubesti si sa te atasezi de o fata de pe acumhappy. Acuma pana suntem tineri si in putere sa ne facem de cap:Xbig grin, pentru ca mai incolo cand ai familie nu se mai poatesad, deci, asadar si prin urmare, baieti! si petrecetiwinking.

cami
| cami a răspuns:

Ba da iubesc, dar au un mod haotic de-a o face.

cami
| cami a răspuns:

@furni, esti. reporter?! Ce misto... Am ramas. ca la dentist.
Deci, avem printre noi o persoana publica.
Care a fost cel mai tare interviu de pana acum? Cum e viata de reporter? Drumuri. calatorii... drumuri. E frumos/greu?

cami
| cami a răspuns:

Daaa... m-ai iubi tu cu maturoiu pe spate si cu inna prin tufis laughing

cami
| cami a răspuns:

@furni, Bent cre'ca are o bere la bord. sau poate doua. De-aia e el asa glumet in seara astahee hee

cami
| cami a răspuns:

@bent, tu si asa din 2 replici ne dai gata (cel putin pe minebatting eyelashes ) deci. ce zodie ziceai ca esti?

cami
| cami a răspuns:

@bent, santaj? smug hai ca-ti trm maine un msj cu hi5-ul meu.
PS: berbesc, taur, capricorn? in orice caz ai coarne laughing

cami
| cami a răspuns:

@enigma, sper ca nu ma iau la harta cu @furni pentru @bent no talking [-x
Nu ma mai lauda atat laughing sa vezi impactul ce va fi. invers proportional cu ce spui tu acolo tongue
Auzi mai bentica, da' cine ma barfeste thinking

| inna a răspuns:

Pentru ca unii nu stiu sa priveasca dincolo de o imagine.

| juniper a răspuns:

Pentru ca se gandesc numai la "sex", foarte putini stiu sa iubeasca cu adevarat straight face

| xibalba a răspuns:

Nu pune toti baietii in aceeasi oala, pentru ca nu e asa. Doar daca nu ai gasit tu persoana care sa te iubeasca cu adevarat sau care sa iti arate ca te iubeste, nu inseamna ca nu exista si nu inseamna ca restul baietilor sunt la fel. Baietii stiu sa iubeasca, bineinteles, dar se feresc sa arate, pentru ca tin sa isi arate latura masculina.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Nu trebuie sa generalizezi.
Toti baietii difera intre ei.

Poate tu nu ti-ai gasit baiatul perfect, sau si-a batut joc de sentimentele tale, dar asta nu inseamna ca nu stiu sa iubeasca cu adevarat. Caci crede-ma, sunt sigura ca multi baieti gandesc asta despre fete.ca fetele nu stiu sa iubeasca cu adevarat, ca le trebuie doar bani, masini, case etc. Trebuie doar sa intri in sufletul lor.sa afli si ei ce simt, atat.

O seara placuta!

| Paris a răspuns:

Baietii nu stiu sa iubeasca. O afirmatie destul de dura si nu pe deplin adevarata. Stiu sa iubeasca, dar cu greu. Stiu sa iubeasca dar nu la 16, 18 ani. Se maturizeaza mai greu si tocmai acesta este motivul pentru care trebuie sa fie intelesi de noi, fetele, care i-am astepta toata viata numai ca sa stim ca o sa ajunga asa cum trebuie, nu? happy Stiu sa iubeasca, dar asa cum a mai fost scris, pana sa ajunga la acel punct, vor fi avut multe lacrimi varsate pentru ei si suflete mai mult sau mai putin sfasiate. happy

| night_crawler a răspuns:

So creada mutu pasta laughing

| Orannginna a răspuns:

Eee...ne iubesc ei dar na, au substraturile lor, nu ne spun noua tot. Adica ne spun, cand e cazul, dar nu prea des ca ne umflam in pene laughing (glumesc).
Sigur ca si baietii stiu sa iubeasca si sunt destui cei care stiu si s'o dovedeasca, le trebuie doar un avantwinking

| sHock a răspuns:

Baietzii...
De fapt si baietii iubesc mai devreme sau mai tarziu.
Ei chiar daca ajung sa iubeasca, mai rar o arata.
Lor le e frica sa nu ii ranim(ba mai mult decat ne este nooua).
Orgoliul lor este de 3 ori mai mare decat al nostru.si sufera de 'n' ori mai mult ca noi, insa nu o fac ca noi... ei niciodaata nu vor spune nimanui asta, vor tine in ei!

| Crisu_8081 a răspuns:

Si o bestie poate avea suflet...Nu mai fiti asa rele cu barbatii! laughing

| Viuvi a răspuns:

Hmmm cine zice?
Te asigur ca toti vor iubi cu adevarat la un moment dat, nu te-ai gandit ca poate si fetele cer prea mult?winking
Eu sunt fata si ma gandesc si la asta!

| mircea a răspuns:

Stiu, dar raportul dintre dragoste si adevar este un pic diferit si uneori chiar imatur, din pacate.

| zeeeeeex a răspuns:

Generalizezi si nu e bine... Baietii stiu sa iubeasca cu adevarat si pot ridica stafeta mult mai sus decat vreodata orice fata ar putea sa o faca. Voi vorbiti despre dragoste adevarata si ca barbatii sunt niste porci si nu stiu sa isi daruiasca inima? Voi care asteptati sa fiti abordate "doar ca asa se face", voi care inselati iubitul cu cel mai bun prieten si apoi veniti cu replici gen "Iarta`ma nu stiu ce a fost in capul meu", voi care aveti revelatii odata la o luna dupa fiecare raport sexual "mi-a intarziat ciclul si am facut`o fara prezervativ... Oare is insarcinata?". Nu noi dragele mele suntem aia care nu stiu sa iubeasca, ci voi nu stiti sa vedeti dragostea care vo dam pentru ca toate sunteti atat de dornice de a gasi iubirea cand no aveti si cand o aveti in cantitati mari va sufoca. Nu noi suntem problema, ci voi si mijerabilele voastre relatii interumane (nu sunt misogin big grin). Think about that!

| Licurici_2296 a răspuns:

Baietii stiu sa iubeasca. Si iubesc in aceeasi masura ca si fetele. Eu zic ca e cat de cat echilibrata treaba.
Si fetele si baietii iubesc.
Si fetele si baietii insala.
Si fetele si baietii sufera, spera, viseaza. Daaaar. sunt totusi din materiale diferite. barbatii in general sunt din fire mai seriosi, mai rezistenti, mai duri, pur si simplu masculini.
Fetele au pretentii ca baietii sa iubeasca cu adevarat, sa fie romantici, gentle"meni", insa imediat cum exagereaza putin, sunt deja gay. cum ar fi sa planga la fiecare declaratie de dragoste dintr-un film siropos sau sa te dispere non stop cu "Te iubesc"? Fetele isi doresc dragoste adevarata impartasita insa nici ele nu stiu exact care e limita.

| tremuriciiuliana a răspuns:

Gresesti uni chiar stiu sa iubeasca cu adevarat, alti sunt mai bagabonzi

| den a răspuns:

Mai sunt si exceptii....cred ca sunt imaturi sa iubeasca, nu iau sentimentele noastre in serios.

| Teooo a răspuns:

Pentru ca ei vad numai infatisarea fizica ci nu cea sufleteasca si obisnuiesc sa vada greselile si defectele tale nu si pe ale lor. Dar nu toti baietii sunt la fel.

Te pup :* Si nu mai fi suparata daca esti sad

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Cn ti-a aspus asta? ...normal ca stiu...nu toti dar sunt destui care stiu...trebuie doar sa stii sa faci diferenta intre oameni si niciodata sa nu te arunci cu capul inainte...sunt si baieti sensibili care iubesc sincer si sufera din dragoste...incearca sa fii mai selectiva si o sa intelegi...nu cauta numai baieti incredibili de frumosi pentru acestia incele mai multe cazuri sunt cei care zboara din flaore in floare...pretuieste pe cineva dupa adevarata voloare... c are in cap...si vei fii rasplatita la fel

| robby_9284 a răspuns:

Spui asta doar pentru ca esti suparata sau nu stiu...si ca sa stii si tu happy. unora nu li se da sansa happy

| TwilightSavedMyLif3 a răspuns:

Poi... pentru ca suntem porci... scuze de limbaj, dar asa e big grin
avem HORMONI!
si nah... dupa ce ne trece ne doare la... straight face nah, simplu, si la obiect... big grin dar scuze de limbaj