| ElectronicPieces a întrebat:

Mai stiu oamenii din ziua de azi sa iubească cu adevărat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tin sa cred ca doar dragostea de mama a mai ramas adevarata in ziua de azi. si nu ma refer dragostea copil mama, ci mama copil. de ce zic nu copil mama. copii doar cand sunt mici isi iubesc parintii, deja din clasele 3 5 incep sa le fie rusine ca sa vina cu parintii la scoala, dupa aia incep sa le placa baietii fetele, uita de parinti, sa ii asculte sa ii intrebe chestii personale, sa ii mai intrebe daca se simt bine. se invata sa ceara de mancare, bani, si ciao. cand deja sunt adulti nici macar de sarbatori nu mai dau pe acasa, si cand pleaca la familile lor uita sa ma treca pe acasa. deci dragostea de mama fata copil a mai ramas adevarata, restul sunt trecatoare sau pe interese, deci aia nu mai e dragostea "adevarata".

23 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Sa iubeasca ce anume?
Oamenii in ziua de azi nu se mai iubesc nici pe ei insisi. Si tu vi si intrebi daca mai stiu sa iubeasca?
Un om care nu se iubeste pe el insusi cu greu poate iubi pe altcineva!

| numedeutilizator a răspuns:

Da stiu, asta daca si-au gasit perechea potrivita. iubirea adevarata nu poate fi explicata, ea doar se simte. si nu exista grad de comparatie sa-ti spun cat e de minunat sentimentul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa nu stie? asa cum iubeau acum 100 de ani asa iubesc si acum, asa vor iubi si peste 100 ani

| RAY a răspuns:

Creierul uman nu a mai evoluat de 25 de mii de ani,n-am mai mai evoluat de atunci,desigur ca da prezentul nu nea schimbat pshiologia, normal ca exista iubire,ura,frica,teama, atractie sexuala etc suntem indentici cu stramosi nostri, creierul nostru nu este adaptat la ceea ce traim, suntem tot mai depresivi, tristi, uitam sa iubim, sa ne apreciem si sa apreciem viata asta scurta si pe cei care ne iubesc

| OnuOnulică a răspuns:

Inca mai exista dragoste, oameni sunt care inca iubesc cu adevarat...dar sunt foarte putini happy

| neutrino a răspuns:

Poate ca iti vine greu sa crezi dar oamenii adevarati stiu inca sa si iubeasca.

| Emilian65 a răspuns:

Sigur ca da. Sa vedeti, in parcuri oameni care la 70-80 ani se tin de mana. Gestul acesta este un semn ca ei se iubesc.

| Duucu a răspuns:

E destul de de greu sa gasesti iubire puternica reciproca.

| grab a răspuns:

Da, desigur. trebuie sa fii pregatit sa intampini marea dragoste si sa o pretuiesti ca pe propria sanatate. stima!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu stiu pe lume traiti voi, dar eu intalnesc doar persoane care stiu sa iubeasca, poate ca nu stiti unde sau cum sa cautati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea nu are treaba cu timpurile, ci doar cu oamenii. Bine, mai putin cu cretinii care cred ca ea ar depinde de "ziua de azi" sau ziua de ieri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine iubesti un caine decat un om.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru TuDorEL96):

Dar cu tine ce-i, unde-ti zboara gandul rolling on the floor?

Răspuns utilizator avertizat
| kiv1990 a răspuns:

Stiu sa iubeasca baietii cuminti, poate un pic mai sfiosi. dar pe voi va trage le astia? daca va trage la cei glumeti, cool clar ca acolo nu e nimic afara de sex

| Skilline2012 a răspuns:

Da, daca au pe cine.

| Mădălllinna a răspuns:

Categoric! happy

| EchoDemon a răspuns:

Nu multi se pare.

| ElectronicPieces explică:

Krakilla, daca nu te-a invatat buna ta mama cum sa vorbești si sa raspunzi la o intrebare, n-o mai face si gata. Singurul cretin de aici care critica fara motiv, tu ești.

| SerenaSmiley a răspuns:

DA, mai stiu. Unii iubesc dar sunt raniti

| Teiubescinsecret a răspuns:

Normal ca oamenii inca mai stiu sa iubesca si mereu vor iubi.

| meunika a răspuns:

Stii eu sint de parere ca nu stiu.