| LittleDreamer a întrebat:

De ce este asa de complicata adolescenta? Mie mi se pare o perioada grea, nu am nici un chef de viata, nu stiu ce sa cred despre numite lucruri, totul mi se pare gri, ma simt vinovata pentru unele lucruri din copilarie, am anumite complexe, ma gandesc cu groaza la viitor si sunt anxioasa.Si voi sunteti la fel sau am eu ceva problema?
Fara raspunsuri rautacioase, va rog.

Răspuns Câştigător
| morena a răspuns:

Nu este asa de complicata, mai bine zis ti-o complici singura! Esti la granita de trecere de la copilarie la adulti, si nu vrei sa accepti, probabil! Nu trebuie sa te simti vinovata cu nimic, nu trebuie sa ai complexe! Toti am fost, sau vom fi in situatia ta! Viata e frumoasa, daca esti desteapta, sanatoasa si creativa, invata sa o traiesti, si sa o accepti asa cum o primesti! Invata sa nu fi plangacioasa si vaicaricioasa, ca asta nu va rezolva nimic! Nu gasi probleme acolo unde nu sunt, atata timp cat esti bine! Sint destui copii in lumea asta care intr-adevar au probleme, si incearca sa treaca peste, fara sa se planga! Lasa-i pe ei sa-si faca griji, iar tu multumestete cu ce ai! Doar asa vei invinge teama de viitor! Fi tare si bucurate de adolescenta cat mai poti, caci asta e un capitol cel mai interesant din viata! Lasa problemele pe mai incolo si fi fericita ca traiesti! BAFTA!

3 răspunsuri:
| denisacosmina98 a răspuns:

Este aşa de complicată deoarece face trecere din copil şi adult.
Dra ar trebui totuşi să încerci să te bucuri de ea, nu să faci din ea un chin. Sr fi mult mai bine pentru tine aşa.
Baftă!

| Andreeeeea_4279 a răspuns:

Hmm, sincera sa fiu. da, mi s-a intamplat si mie, refuzam sa comunic cu parintii despre problemele mele, insa mi-am revenit cu ajutorul prieteniilor si in final al familiei. Nu stiu nici eu cu exactitate care este cauza, dar oricum e ceva trecator. incearca sa faci mereu ceea ce-ti place. Te pup

| cισcσℓαтαﺕαєяαтα a răspuns:

Ignora sentimentu` ala!laughing
Eu ador adolescenta!love struck
Nici nu ma intereseaza ce zic altii, gandeste altfel. Nu te poate schimba nimeni, decat tu.happy