| Slendăriț a întrebat:

De ce eu visez noaptea (dar foarte rar)ce se va intampla a doua zi? Este ceva foare staniu.Nu stiu cum se intampla chestia aceasta.Voi ce credeti? PS:Nu este o treaba de ras.

10 răspunsuri:
| カルメン a răspuns:

Ai premonitii, trebuie sa fii foarte atenta cu ele. da-ne un exemplubig grin

| Slendăriț explică (pentru カルメン):

Pai exemplul ar fi:1)Intr-o seara am visat ca eram la un birou si erau niste lectii pe birou iar eu le facem.Iar a doua zi s-a intamplat.2)Am visat ca eu si cu verisorul meu(care era in vizita)am facut un mini parc distractiv in curte.Si asa s-a intamplat a doua zi.

| カルメン a răspuns (pentru Slendăriț):

Estefoarte ciuat nu te mai gandi la nimic savezi daca se mai intampla

| DuTzVlAaA a răspuns:

Este Sub-Constientul tau ceva de genul nici eu nu stiu sa iti explic, dar nu este de speriat!happy
Multora li se intampla, chiar si mie cate odata!happy

| Nucreeed a răspuns:

Si ai visat ca azi o sa postezi o intrebare pe TPU.ro?

| Slendăriț explică (pentru Nucreeed):

Se intampla rar chestia cu visatul ce se intampla a doua zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla asa, de multe ori, dar nu numai in somn..Intr-o zi vad cev ain mintea mea (cand inchid ochii)... Poate nu ma credetii dar asa s-a intamplat urmaoarea intamplare.Eu am plecta intr-o calatorie la mare inainte de un eveniment si mama trebuia (mai tarziu cu 2 saptamani) sa plece acolo.Inainte de a pleca de la mare am visat o rochie foarte draguta, apoi m-am trezit si am mai stat o zi la mare si am plecat spre casa.Mama s-a dus la magazin intr-o zi si a venit cu aceea rochie din visul meu (dar era aceeasi rochie).
Am inchis ochii intr-o zi de la soare (deoarece ma uitam pe geam) si am vazut-o pe prietena mea venind la ziua mea cu o punga de cadou de culoarea rosie cu o floare frumoasa de culoarea roz pe ea, eu m-am gandit ca ese doar o onchipuire dar nu a fost asa...La ziua mea asa se intamplase.Am visat ca mama si sora mea stau in bicatarie de vorba in niste haine, iar dupa aproximativ o saptamana asa s-a intamplat(erau imbracate asa cum le-am visat), O alta intamplare a fost foarte amuzanta, am inchis ochii de oboseala (dar nu am adormit atunci) ca eu eram la un verisor de al meu intr-o casa foarte mare. Dupa o luna verisorul meu care nu ma mai vazuse de un an, a cemat familia mea la el acasa(nu vazusem niciodata acea casa pentru ca nu am fost prin zona aceea) si dupa o saptamana am plecat la el acasa si casa era asa cum o vazusem in acel moment cand am inchis ochii. Poti sa nu ma crezi, dar eu stiu car ceea ce am visat si ceea ce s-a intamplat...

| SongokuJR a răspuns:

Nu stiu daca ma crezi... unii o sa zica ca mint si tra-la-la...dar in fine la fel mi se intampla si mie: Noaptea visez de exemplu ca sunt in parc si vad 2 prieteni de-ai mei ca se bat nu mi se intampla a2-ua zi nici a 3-ia, poate peste o saptamana o luna(serios) sunt exact in locul acela iar aia 2 se bat atunci imi amintesc de vis si imi apare imaginea si visul in fata.Nu stiu daca multi ma veti crede dar eu spun doar adevarul.Bafta!

| VnL a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat. Se numeste Dejavuwinking

| Slendăriț explică (pentru VnL):

Da dar nu se intampla de multe ori sa fie dejavu vad doar ce se intampla a doua zi dar rar si nu de multe ori. Poate intelegi.