| Ald527893 a întrebat:

De ce gandesc negativ si am incredere in mine? Cand vreau sa vorbesc cu cineva des exemplu:
Vreau sa-i spun cuiva Buna si stiu ca totul va merge bine dar in mintea mea spunsaddaca nu-mi raspunde, daca ma respinge).
Cum sa gandesc pozitiv, sa am incredere in mine?
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca nu te-ai saturat de singuratate, daca inca iti permiti sa te joci cu "mai bine nu-i spun nimic, decat sa ma respinga", in loc de "hai, sa fiu cu bun simt si sa salut eu primul, ca am sanse sa-mi raspunda si sa ies cu fata asta care-mi place".

Apeleaza la bunul simt si respect, ca de acolo pornesc toate. Adica nu te holbezi la o fata pana ajunge langa tine dupa care intoarci capul in directia opusa, de parca ar mirosii urat, desii tu stii ca-ti place... dar ei ii dai deja impreisa ca ai intors nasul, fiindca nu-ti place de ea.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"De ce gandesc negativ si am incredere in mine? ...totul v a merge bine...Cum sa gandesc pozitiv, sa am incredere in mine?"

să faci in așa fel incât să ai reușite/succese cât mai des. Ai putea incepe de ex. cu a scrie cât mai ingrijit și corect

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să ai motiv să faci ceea ce faci.