| alexa291096 a întrebat:

De ce ne indragostim mereu de persoana nepotrivita?

Răspuns Câştigător
| Viviluka a răspuns:

Nu chiar mereu, dar asa e dragostea si un proverb zicea "Nu judeca o carte dupa coperta ". Asa e, asa ne indragostim cateodata nu tinem cont de cine e, de cum e sau alte chestii. Si daca am sti din timp ca ne-ar face rau nu ne-am mai indragosti ceea ce nu se poate si de aceea ne indragostim aiurea de persoane nepotrivite. Tot ce trebuie sa faci e sa incerci sa nu iti fie teama daca vei suferii din cauza dragostei caci poti ajunge sa iti fie frica sa iubesti dupa multe esecuri. Dar nu uita sa fi tare caci undeva cineva e acolo pentru noi.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi, era o vorbă cu: opusele se atrag. Oricum, căpătăm mai multă experienţă cu fiecare relaţie.

| ComatoseWine a răspuns:

Pentru ca te grabesti.Vine baiatul, gata relatia! Daca ai astepta putin ai vedea ca nu e asabig grin

| resemnat a răspuns:

Pentru ca asa trebuie!

| OOOLEOOO a răspuns:

Pozitivul este mereu atras ne negativ.

| Riderx1 a răspuns:

Legea atractiei... femeia e atrasa masculul alfa, cand acesta cade, isi cauta altul... daca ne-am gasi jumatea din prima, ar fi prea perfecta lumea, dar spre norocul nostru, avem sansa sa nu facem acceasi greseala de doua oriwinking

| Albãstriţaxx a răspuns:

Si eu ma intreb asta...dar sper, ca intr-o zi sa o gasim pe cea potrivita :X

| Maria1107 a răspuns:

Fiecare persoana se indragosteste de cine nu trebuie pentru asi da seama ce fel de persoane sunt potrivite pentru ea. Daca te.ai indragostit de cineva si nu merita mai tarziu nu o sa mai repeti aceiasi greseala.