| cosmy1993 a întrebat:

De ce, noi oamenii,, nu ne dam seama cat de mult am iubit sau am tinut la o persoana, decat dupa ce o vom pierde pentru totdeauna"? eu cred ca trebuie sa apreciem acea persoana cum este. abia astept, raspunsurile voastre.multumesc!

5 răspunsuri:
| Change a răspuns:

De ce? Chiar nu stiu.este o greseala pe care fiecare din noi o facem si cand realizam asta este prea tarziu.Ai dreptate:"trebuie sa apreciem acea persoana cum este" caci fiecare are defectele si calitatile lui (asta ne face atat de diferiti).Cum ar fi lumea daca toti am fi la fel, perfecti? CAre ar mai fi farmecul vietii? SE pare ca noi oamenii vrem sa invatam din propriile greseli de aceea realizam prea tarziu chiar daca alte persoane ne-au spus deja cum ar trebui sa procedam.:d

| perro12 a răspuns:

Deoarece numai dupa ce o pierzi iti dai seama cum este sa fii singur si fara persoana iubita la langa tine.

HF

| NoMusicNoLife24 a răspuns:

Pentru ca dupa ce o pierzi observi ca poate nu te mai place si ca e posibil sa te inlocuiasca cu altcineva si atunci incepi sa-ti faci griji si sa iti dai seama de sentimentele pe care le ai pentru acea persoana... si eu sunt de acord cu tine dar nu toti pot face asta

| PDM2000 a răspuns:

Corect...asa ar trebui dar unii.nu stiu ca arate chestia asta.
si dupa ce o pierde isi da seaama
asa sunt multi trebuie sa invete din greseli...

| lilianac_1986 a răspuns:

Cand avem langa noi aceea persoana, nu stim sa o pretuim, nu ii simtim lipsa, nu stim cum e sa ne fie dor de ceea ce facea respectiva persoana pentru noi, nu stim sa valoram vorbele ei... poate si obisnuita e de vina.Asa suntem fauriti, sa pretuim ceea ce avem langa noi abia atunci cand stim ca nu mai putem avea. Suntem prea egoisti si prea comozi ca sa ne gandim si la celalalt.