| kiss1 a întrebat:

De ce oare mi se stinge calculatorul singur?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai probabil ti se stinge calculatorul din cauza supraincalzirii, iar supraincalzirea se intampla din cauza prafului strans pe procesor. Trebuie sa-l aspiri, sa-l cureti. Dar cel mai bine ar fi sa chemi un specialist, ca sa ti-l curete de praf si eventual sa-ti instaleze un antivirus bun. Succes!winking

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@kiss1, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere! kiss

| OanaG a răspuns:

Poate e din cauza procesorului, asa pateam si eu, pana am chemat un specialist in pc-uri...si mi-a curatat procesorul, era plin de praf.

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Fantomelaughing

| kiss1 explică:

Care sursa Cornel?

| cornel a răspuns:

Are virusi sau sursa e pe duca

| perro12 a răspuns:

Un motiv pentru care se stinge poate fi incalzirea componentelor, incearca sa-l cureti de praf verifica cooler-ul daca mai functioneaza corect
Un alt motiv poate pc-ul are 2-4-5-123566 virusi, poti sa faci o scanare cu un antivirus sau cel mai bine sa reinstalezi windowsul.

HF

| AllStarConverse a răspuns:

Poate fi si din cauza socului de curent.

| mentor a răspuns:

Pasta de dinti nu are aceleasi proprietati (ca metalul)

| Gigi_1967 a răspuns:

Pai pai eu ma pricep la pc-uri foarte bine si eu cred ca trebuie sa ai dai cu pasta de aia speciala la procesor, sau mere si cu pasta de dinti pe bune daca vrei mai multe rasp suna la nr 0769962602 si mai iti explic mai multe

| badd a răspuns:

Curata-l de praf in intregime, scaneaza-l bine de virusi si de toate problemele(asta daca apuci), scoate-i bateria de la bios... Mai multe pe : http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=139545