| Changes a întrebat:

De ce unele castele sunt bântuite? Ce le leagă de acele locuri? Dacă se poate informaţiile să fie în engleză.

Răspuns Câştigător
| Georgy_Balan_1998 a răspuns:

O să îţi spun informatiile in engleza asa cum doresti.

Some castle can be hountig if there day a person or a spirit is atack to an object in there.There are many tipe of hunting : Supernatural violent or supernatural interactive. This 2 are the most dangeros. In the supernatural interactive the ghost can posed human and send messages to person like Go away from here.
I hope i help you.

| Changes explică (pentru Georgy_Balan_1998):

De unde ai luat-o?

| Georgy_Balan_1998 a răspuns (pentru Changes):

Nu am luat-o de nicăieri. Am şi eu ceva cunoştinţe despre supranatural şi am şi căutat şi pe unele site-uri cum pot interacţiona fantomele cu oameni.

| Changes explică (pentru Georgy_Balan_1998):

Uite care e treaba.Am de făcut atestatu' la engleză şi mi-am ales "Castele bântuite" şi trebuie să fac o trecere de la fantome la castele bântuite.

| Georgy_Balan_1998 a răspuns (pentru Changes):

Răspunsul meu e cât se poate de corect.

| Changes explică (pentru Georgy_Balan_1998):

Da să ştii, numai dacă cumva mai cunonşti site-uri unde pot găsit cât mai multe detalii despre castele bântuite ţi-aş fi recunoscătoare.

| Georgy_Balan_1998 a răspuns (pentru Changes):

O să verific acum câteva site-uri cu astfel de informaţii şi îţi voi lăsa aici linkul.

7 răspunsuri:
| beyondbirthday a răspuns:

Conform unor experti, fantomele ori sunt fiinte din alta lume, ori halucinatii. Cand vanturile puternice se lovesc de turnurile ori de hornurile castelelor, infrasunetele (sunetele care au o intensitate atat de mica incat abia pot fi percepute de urechea umana) ne fac sa vedem iluzii, fantome, care de fapt nu exista.
Incearca si tu sa faci cum a facut un om de stiinta care era perfect sanatos vizitat de o fantoma: Pune un obiect pe o masa (el a incarcat cu o sabie de scrima), porneste ventilatorul, si vei simti cum acel obiect pare sa fie atins de o mana invizibila. Opreste ventilatorul si o sa vezi cum vibratia obiectului se opreste.
Dupa ce ti-am spus atat, Funda?