| SmecheruDeLaCraiova a întrebat:

De ce unii își fac BFF si chiar au impresia ca vor fi prieteni pe viata? De ce au incredere totala in aceste persoane? Oare este bine?
De câteva ori chiar s-a întâmplat ca un cel mai bun prieten sa-l omoare pe altul...
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Mandeliu a răspuns:

Sincer, si eu am observat asta. Pur si simplu sunt niste oameni care inca nu au dat cu capul de asfalt calumea. Sau, doar fac asta pentru a isi ascunde intentiile. Prietenii pe interes, si pe pupincurism. Insa exista si acelea sincere, dar nu le pot deosebi, cel putin eu, decat daca ai un mic indiciu care da de banuit. Eu zic ca in nici un caz nu sunt bune, dar e bine sa tii totul de fatada, joaca-le jocul, nu pune suflet, si arunca-i fara mila atunci cand simti ca au intrecut masura. Nu ai nevoie de ei. Nimeni nu o sa iti fie mai apropiati decat propia familie. Ai grija.