| Gabi87_2917 a întrebat:

De ce va chinuiti sa fiti buni, cand este atat de usor sa fiti rai?

8 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Pt. ca noi chiar de am fi rai, tot am fi buni la a fi rai, deci, tot a a fi bun ajungem>big grin

| Ecou a răspuns:

Ca asa vreau eu'

| Morphine21 a răspuns:

Vrem sa ajungem in Rai. O sa traim acolo fericiti o eternitate si o sa fim rasplatiti inmiit pentru fiecare fapta buna.

| aDa_6148 a răspuns:

Cu ce mână dai, cu aia primeşti.

| KellyK13M a răspuns:

Pentru ca prin bunatate putem face multe si sunt de ajutor si noua si celorlalti. Dc sa fim rai? Putem castiga mai multe? poate putem...dar pentru ce? cand putem ajuta si putem castiga respect dc sa fim rai si sa nu castigam decat rautate din partea celorlalti
Gandeste-te cum e mai bine sa fim?

| ioanaabt a răspuns:

Nu stiu cata lume se chinuie sa fie buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi spunea cineva ca alegerile cele mai usoare sunt intotdeauna cele gresite.Eu una nu ma chinui sa fac nimic.Fac doar ce simt. Oricum, chestia asta cu binele si raul e ceva relativ.Ce e bun pentru mine poate fi rau pentru altul.Nu m-as chinui niciodata sa fiu buna.

| AlisaMircea a răspuns:

Pentru mine este usor sa fiu buna si greu sa fiu rea!happy