| razadeluna a întrebat:

De la ce varsta v-au lasat parintii sa consumati bauturi mai slabe, ca bere sau vin?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

De la cat am vrut eoo...nu am intrebat daca am voie sau nulaughingam facut ce am vrutoh go on

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 18, bineinteles, varsta minima legala.

| User a răspuns:

Pai. 10 ani.

| Marii a răspuns:

Trebuia sa ma lase?happy

| georgiana a răspuns:

Tata imi mai dadea o gura de bere ca sa gust, imi place spuma pe care o facea, aveam 12 ani, dar niciodata nu am exagerat.

| Bia:X a răspuns:

Nu mi-au interzis niciodata... dar nu m-au atras prea mult bauturile alcoolice... singura bautura alcoolica care imi place e vinul cu colahappy da bine nu in cantitati exageratehappy

| ralucaralu a răspuns:

Eu pe la 12-13 ani am baut cu parintii mei cate jumatate de pahar de sampanie. Si nu mi-au interzis niciodata sa gust de la ei.

By AlinoOtsa

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Am 14 ani acum si de ex. la revelion am baut sampanie ( nu pentru. copii), 2 gurii de vin rosu de casa si am gustat dintr-o visinata. Ai mei ma lasa sa gust si asa vad daca imi place, dar nu sa beau fara sa ma opresc

| Cretzule a răspuns:

Pai nu m-au lasat am luat singur.

| Strify a răspuns:

11 anisori...bine ei ma lasau numa ca eu nu exageram.asa cum fac acum cand ma duc la party sau discoteca happy

| anonima16 a răspuns:

laughing) de la vreo 11 ani blushing cam asarolling on the floor

| warwara a răspuns:

Sincer, eu mai gustam din pahare cand aveam ocazia, in limita bunului simt.ai mei nu mi-au interzis niciodata sa gust nici vin, nici bere si poate de aia cand am crescut nu am mai consumat deloc laughing. cand eram mica mi se parea bun gustul berii, iar acum nici macar nu pot sa o gust pentru ca nu imi mai place deloc si chiar mi se pare f amar happy.
consider ca au procedat f bine ca pentru in felul asta, nu am avut niciodata o curiozitate pentru bauturile alcoolice!

| fsdfsd a răspuns:

Fara sa stie ei nu poti sa bei un pahar de vin sau o bere? eu am 20 de ani si acasa ma fac ca nu beau decat gust

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... 12 ani big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

11 aniblushing