| anonim_4396 a întrebat:

De un an mi-a aparut o infectie la ochi si de atunci mi-a ramas pupila dilatata. Doctorul mi-a zis ca nu se mai poate face nimic si ca voi ramane asa. E absolut ingrozitor. Am de un an un ochi normal iar celalalt cu pupila foarte mare, se vede putin irisul, zici ca am ochi de un fel si altul de un fel. E rau tare si ma urasc cand ma uit in oglinda, parca as fi un monstru, toti se uita urat si ciudat la mine, fac si glume de genul...mai rau e cand imi fac poza cu blițul fiindca ochiul se face tot alb spre rosu, m-am saturat sa l am asa... daca as purta lentile de contact colorate s-a mai vedea asa de rau?

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Problema ta a fost cauzata de o infectie si te gandesti sa porti lentile, care la randul lor pot genera infectii si tocmai de aceea nu exista nici un doctor oftalmolog care sa poarte lentile in loc de ochelari, interesanta optiune. Spune pas, si in plus din ceea ce spui tu, pare ceva diferit si frumos, nicidecum urat.Lasa ochiul in pace si lucreaza mai mult la personalitate, acolo pare sa fie adevarata problema.

| SupMates a răspuns:

Chiar imi pare rau de tine dar ma mira ca nu exista niste ochelari pentru asa ceva?

| Andrei231444 a răspuns:

Am si eu problema asta, iti zic sfatul meu,
poti purta lentile de contact da vei vedea mai colorat cu un ochi si cu altul mai normal!

| Antonia11111111 a răspuns (pentru Andrei231444):

Nu stii daca ar putea exista o operatie de refacerea pupilei?

| Antonia11111111 a răspuns (pentru Antonia11111111):

Nu exista...