| AsdPC a întrebat:

Deci..acum aproximativ 2 luni o fata(mai mica ca mine).Ea a spus ca ma place si ca vrea sa fie impreuna cu mine.Eu pe atunci o consideram o prietene, nu mai mult, asa ca i.am spus "hai sa lasam sa mai treaca ceva timp si cand o sa ajungem intr.un punct comun ca sa putem vorbi despre subiectul asta"i.am spus asta ca sa nu o dejamagesc. Dupa conversatia asta am mai vorbit 2-3 zile si atat.Ironia face ca acum sa divinizez. între timp am auzit ca vorbeste cu un alt baiat.
As fi ridicol daca i.as spune ca o plac?
Cum sa ies din situatia in care ea mi.ar spune ca e cu altcineva?
(stiu, m.am comportat ca un porc)

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poti sa incerci, posibil inca sa aiba sentimente pentru tine/

| Rux2000 a răspuns:

Îţi ceri scuze ii spui ca pe atunci erai confuz ca nu ştiai ce simţi si ce vrei. Ii spui ca te'ai gandit mai bine si ai realizat ca o iubeşti (sau na). Ii spui 'poate este prea târziu pentru a iti spune toate astea insa mi-a luat mult sa ma gandesc n'am vrut sa te dezamagesc pentru ca tin foarte mult la tine si m-am gandit intens la ceea ce imi doresc. Am ajuns la concluzia caa te plac insa am auzit ca vorbesti cu un alt baiat nu vreau sa ma bag peste voi (aici in ultima parte poate sa difere adica na poate nu vorbeste sau doar ca amic sah etc) successs