| getutageo a întrebat:

Hey! chiar am nevoie de ajutorul vostru! sunt cu un baiat de 1 an, la inceput ai mei nu au fost de acord, dupa o vara intreaga de certuri au inceput sa fie de acord dar relatia mea cu el a inceput sa scartie. pot spune ca dupa prima despartie s-a stricat tot
acum ceva vreme a vrut o pauza ca sa poata invata pentru licenta (stiiu ca este doar o scuza ) am aceptat intr.un final. in perioada in care am fost in pauza atunci cand venea la mine era ca si cum am fi fost impreuna ne culcam impreuna radeam...
aseara m.am certata rau cu el si i.am spus ca nu mai pot si daca ma culc cu el asta nu inseamna ca imi este bine...
AM PROCEDAT CORECT, ADICA MA SIMNT DESTUL DE PROST CA I.AM SPUS ....INTR.UN FEL PUTEAM SA ACEPT SI POATE NE IMPACAM! crying DAU FINDITA

Răspuns Câştigător
| Cosmiinna a răspuns:

Observ ca il iubesti, dar gandeste-te merita? am impresia ca tu ai ajuns in aceasta relatie ca o unealta, fara suparare. Adica. De ce sa fi buna doar cand are el chef? Nu trebuie sa te simti prost, si nu trebuie sa il lasi sa profite de iubirea ta happy iti spun eu garantat ca nu te merita si va regreta enorm, asta in caz ca are constiinta. Te pupic si fi puternica :*

8 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Prostia asta cu : pauza ca sa invat pentru bac/licenta/permis etc NU este deloc ceva realist. NU este o pauza, este o despartire mascata.Nu mai sta la cheremul lui. Daca vrea pauza, sa ia pauza si de la sex cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placerea in pat, problemele in afara lui. happy Eu zic sa va puneti la punct relatia ca nu se inclina balanta bine.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Faza cu scuza pentru licenta nu e chiar o scuza. Tu stii oare ce inseamna sa inveti toata materia din 3-4 ani de facultate pentru examenul scris de licenta? Si apoi imediat a doua zi sa sustii lucrarea orala? Se vede ca nu, altfel nu ai zice ca pauza pentru licenta e doar o simpla scuza!
Daca nu te mai simti bine alaturi de el atunci lasa-l si cauta pe altul!

| getutageo explică (pentru KaterinaРомановский):

Stiu ce inseamna sa inveti... dara atata timp cat el nu invata si stat toata ziua pe afara pare a fi o scuza nu te supara
sunt constienta ca este o perioada mai dificila din viata lui si are nevoie de diploma asta!

| Solitude15 a răspuns:

Pai daca tu chiar shtii ca il iubesti atunci poate tu iai putea cere scuze dar nu prea cred ca va avea vreun efect shtii dragostea nu exista daca nu e reciproca asa ca daca el nu te iarta timpul vindeca unele rani pe care nici cel mai mare medic nu le poate vindeca funda

| sp1tf1re a răspuns (pentru Solitude15):

Sthii,n-ar trebui tu sa-ti vindeci ortografia?

| Solitude15 a răspuns (pentru sp1tf1re):

Scuze am ortografia buna dar atunci ma grabeam laughingbig grin

| Gabriela_Diana_1999 a răspuns:

Parerea mea este ca se foloseste de tine...nu te supara.happy