| anonim_4396 a întrebat:

Deci. acum un an jumate, am intalnit o fata destul de simpatica. La inceput am fost interesat de ea pentru atractia fizica, dorinta de a avea si tu pe cineva ca toti ceilalti (adolescentii stiu ce vreau sa spun) etc. Dar mai apoi a devenit mai mult, am inceput sa ma gandesc la ea cam toata ziua. Am inceput sa ma apropii de ea, si a reactionat destul de bine. Mai tarziu am realizat ca batea chiar ea apropouri laughing De ex: Sa zicem ca pe mine ma cheama Ion Popescu. Am auzit-o odata cand eram prin preajma ca vorbea cu o prietena de-a ei: Auzi, imi place foarte mult numele Popescu, e foarte interesant insa numele Ion chiar suna nasol. A vrut sa dea de inteles ca nu m-a vazut, insa a vorbit mai tare ca de obicei asa mi-am dat seama ca m-a "sesizat". Alta data intra pe mess si ma intreba ce mai fac, desi erau multi prieteni de ai ei online. Normal ca am raspuns la aceste semne si am "amplificat" actiunile mele de apropiere de ea. (nu am respins-o sau ceva de genu). Dar mai apoi a inceput sa se distanteze, raspundea la mesaje etc dar sec. Vreo 2 luni am incercat si metoda cu evitatul (fetele sunt mai atrase de tine daca le respingi/eviti/amani/etc). Nici asta nu a functionat.M-am gandit ca poate nu m-a placut niciodata insa daca nu m-a placut de loc, dc a inceput si ea sa imi faca curte? Aveti vreo idee?

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Poate pur si simplu s-a apropiat de tine cu un scot... financiar, sau sa profite de tine happy

| ravanoos a răspuns (pentru OnuOnulică):

Nu credwinking locuim la ceva distanta unul de celalat si cand ne intalnim e intr-un contex formal : scoala, zilele orasului (asta nu e formal da nah) deci financiar nu poate fi. M-am gandit si la faptul ca ar incerca sa faca gelos pe alt baiat dar cand era mai ''indrazneata'' nu erau alti baieti prin jur.

| OnuOnulică a răspuns (pentru ravanoos):

Razvan poate pur si simplu a fost ceva de moment...

| Athée a răspuns:

A avut probabil un motiv, a vrut sa profite... sau a fost ceva trecator. Uneori mai facem si lucruri inutie in viata.

| Neena a răspuns:

Poate ai facut tu ceva si ai suparat-o si nu-ti dai seama, fetele se pot supara pe nimic cu ele trebuie sa ai mare rabdare.Si faza cu evitatul e cam aiurea poate functiona doar pentru scurt timp cind va certati dar stii precis ca sunteti impreuna si nu o sa plece de la acesta. Poate sa indeparta deoarece tu ai inceput sa o eviti si ea nu a mai dorit sa sa varbeasca deoarece nu vrea sa oara fata de aia care alearga dupa baieti. Sau poate jucati ambii in aceiasi joaca adica cu evitatul si asteapata sa scrii tu primul. Unii spun asa cind sunt in asa situatii: daca va scrii el sau ea primul inseamna ca e persoana mea si voi continua mai departe sa vorbesc. Cel mai bine intreab-o si nu-ti bate capul aiurea poate ca esti vinovat sau poate ea nu mai vrea nimic. Si apropo cind te indragosteti de o persoana nu mai conteaza ce nume are...