| Loryoficial a întrebat:

Deci am nevoie URGENT de ajutor!
De un timp ma cert cu mama si cu bunica mea in continuare... le injur si imi vine sa le bat! deci am 16 si eu tot la 9 trebuie sa merg in casa ...bani nu primesc ca nu imi da. tata e plecat in germania si el imi mai dadea bani si ma lasa peste tot.acum ca o plecat am ramas doar cu sora mea, mama si bunicamea.
nu suport! imi place de o fata si ***. cum sa o duc intr-un club sa ne distram cand eu la 9 trebuie sa fiu in casa! nu pot sa vorbesc cu ele deloc! ma cert tot timpu cu ele! le-am spus ca eu voi inceta sa mai fiu asa daca ma lasa mai mult si primesc bani! dar nu inteleg ca si eu am doar o viata nu pot sa belesc toata ziua acasa sau sa stau intruna pe calculator! ele cred ca mai am 6-8 ani x( deci numai suport...am prieteni si ma duc la ei.si raman cu gura cascata si ma doare inima cand vad ce parinti au! eu nu pot sa duc acasa nici un prieten ca cu asa o familie nu vreau sa ma fac de rusine! nu mai suport! ce *** sa mai fac? eu am incercat sa ma schimb si dupa aia sa primesc bani. etc. dar 0 nu`i nici o diferenta! nu primesc nimic in schimb! ce pl sa le fac?! abia astept sa vina tata peste 2 saptamani happy:X ca nu mai rezist! stiu ca si eu gresesc ca le vb urat! dar asta`i cadou meu pentru ei! plzzz HELP!

MS anticipat!happy

1 răspuns:
| Someonelikeyou a răspuns:

Ar trebui mai intai tu sa iti schimbi comportamentul fata de ele, sunt mai mari decat tine...si nu iti vor raul. poate daca le-ai vrobi cu frumosul ar intelege pana la urma.Totusi, ai o varsta la care majoritatea adolescentilor vor doar distractie, si in cazul baietilor, si "gagici" langa eilaughing. Spune`le mamei tale respectiv bunicii tale, ca vrei sa iesi in oras, sau ma rog pe unde stai tu:d, cu prietenii, pentru ca esti destul de mare sa iti porti de grija si singur.Acum depind doar de ele! GoodLuck!:*