| Bufferia a întrebat:

Deci ...Cum sa vorbesc cu baiatul de care imi place? Adica incerc dar el incepe sa faca glume.Sa ma tachineze si eu nu stiu cum sa reactionez la chestii de genul, sunt mai timida si nu stiu cum sa ii vorbesc.Imi place de el de mult timp si el pare ca ma place dar ne-am refuzat unul pe altul ceea ce face situatia complicata. Asta acum un an jumatate.Eu eram mai mica si nu voiam sa am un prieten (nici acum nu ma grabesc dar vreau sa pot sa deschid gura in prejma lui cu mai mult curaj). Acum eu am aproape 16 si el 17 ani.Si e dificil sa-i vorbesc mai ales ca ma intimideaza cand se uita fix la mine si face contact vizual.
Cum sa incep sa ii vorbesc ca un om normal sa nu ma panichez ca sa pot vorbii cu el mai des?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asa asawinking Trebuie sa fi mai indiferenta, si o sa atragi atentie.
As putea sa zic aici o replica pe care am vazut-oo scrisa undeva( nu face referire neaparat la tine, doar asa, poate mai tarziu o sa iti fie de ajutor):
"Nu merita sa suferi pentru cineva, dar daca intr-adevar merita, atunci nu te facea sa suferi"winking

11 răspunsuri:
| Infraverde a răspuns:

Poate faptul ca te tachineaza un pic e modul lui de a-ti arata ca si el te place. Incearca sa vorbesti cu el mai mult prin mesaje sau prin intermediul retelelor de socializare daca nu poti sustine o conversatie fata in fata. Asta, cel putin, pana iti faci un pic de curaj.

| Bufferia explică (pentru Infraverde):

Nu pot pe net, ca l-am cam ignorat odata si m-a scos de la prieteni pe facebook, iar numarul lui nu il mai am eu ca l-am sters... Fata in fata mi-e frica sad

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai incepe sa vorbesti cu el ca si cand nu ai vedea in el urmatorul tau prieten. Asta ajuta foarte mult. Adica de ce te temi? Vorbeste ca si cand ai vorbii cu o prietena de a ta. Oricum, vorbeste cu el, nu prea conteaza ce. Baietii inteleg ce vrei sa spui oricumwinking

| Bufferia explică (pentru DoarBogdan):

laughing Mersii dar nu-i usor, in orice spun gaseste o modalitate sa imi spuna porecla (pe care o urasc) si sa faca misto ...si eu nu am habar ce sa spun dupa

| DoarBogdan a răspuns (pentru Bufferia):

Pai daca face misto de ce iti mai place de el?
Ma rog.
Care e porecla?batting eyelashes

| Bufferia explică (pentru DoarBogdan):

Nu face misto, ma tachineaza, face glume, porecla nu o spun >.< nu m-am exprimat bine laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Bufferia):

A, pai atunci e bine ca te tachineaza, inseamna ca te place, zau asa. Tu baga acolo, vorbeste nu conteaza ce zici, si nu uita sa vezi in el doar un prieten, momentan. Intelegi?

| Bufferia explică (pentru DoarBogdan):

Dap,inteleg.Oricum altceva nu pot sa vad pentru ca ne-am refuzat unul pe altul ceea ce ma face sa cred ca nu o sa faca primul pas iar eu in niciun caz, orgoliu prea mare...

| DoarBogdan a răspuns (pentru Bufferia):

Dar e baiat... Adica, orice baiat ar trebui sa faca primul pas pentru tine, doar ar trebui sa te vada cum esti tu, chiar daca nu spui prea multe. Atunci iti dai seama daca intr-adevar merita laughing

| Bufferia explică (pentru DoarBogdan):

Stiu laughing de-asta nu las de la mine prea mult, indiferent de ce simte nu sunt genul care sa ii sara in brate

| DoarBogdan a răspuns (pentru Bufferia):

Asa asawinking Trebuie sa fi mai indiferenta, si o sa atragi atentie.
As putea sa zic aici o replica pe care am vazut-oo scrisa undeva( nu face referire neaparat la tine, doar asa, poate mai tarziu o sa iti fie de ajutor):
"Nu merita sa suferi pentru cineva, dar daca intr-adevar merita, atunci nu te facea sa suferi"winking

| andreeaandre984 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie nici eu nu stiu ce sa fac crying