| anonim_4396 a întrebat:

Deci nu mai stiu ce sa fac mama ma tot zapaceste sa merg cu ea la biserica sa ma spovedesc sa ma impartasesc sa stau la slujbe de paste m-am certat rau cu ea ca nu am vrut sa merg deci ma exaspereaza si nu vrea sa inteleaga ca eu nu sunt cu biserica si nu-mi place acolo si i-am explicat ca o sa merg cand o sa simt nevoia si a zis ca nu ca ea vrea sa ma creasca in spirit religios draga dar mai mult ma indeparteaza ce-as putea sa fac sa inteleaga odata?

2 răspunsuri:
| dyaaaa a răspuns:

Buna Gossipgirl:* de omorat cum spunea baiatu de mai sus nici nu se pune problema...(ma gandesc)eu spun sa i spui ca mai ai timp si sa te indrepti spre credinta ca si daca te-ai duce numa asa cu forta tot na-i rezolva nimic, si e si pacat sa te duci numa asa, sper sa inteleaga si sper ca te-am ajutat:*:*big hug fundita?

| 12stefy a răspuns:

Ai putea sa-i spui ca sincer nu poate sa-ti controleze viata si nu te poate obliga sa cresti ca ea. Spune-i ca stii ca e bine sa te duci la biserica si sa te rogi si alte chestii, dar nu ai de gand sa exagerezi si sa traiesti numai din asta. Sincer nici mie nu-mi prea place locul ala. Pare asa trist si te deprima. Dar stiu ca e bine sa ma duc din cand in cand, macar odata la o luna. Ai putea sa te duci odata, de doua ori, si apoi sa-i spui mamei tale ca nu e mare pacat daca te duci mai rar la biserica si sa te lase pur si simplu in pace. Daca nici atunci nu intelege, poti s-o ignori. Nu merita cearta. Eu nu sunt printre aia care cred ca daca parintii zic ceva au mereu dreptate. Succes!