| PuntIle a întrebat:

Deci plac o fata de 14 ani (avem aceeasi varsta) e frumoasa, desteapta destul de deschisa la minte. totul a inceput acum cateva zile cand am inceput sa vorbim mai mult decat de obicei (suntem din aceeasi scoala apropo) deobicei vorbeam pe un grup pe facebook unde suntem cam 4 baieti si 3-4 fete. Asa si dupa ce am vorbit cam 2 zile incontinu (adica gen din 2 in 2 min aveam 6 mesaje ) si nustiu mi.a venit mie sa ii spun ca o plac si i.am zis si mi.a raspuns ceva de genul "Sti si eu m.am gandit ca te plac esti de treaba si ne intelegem bine imi place cand vorbim... " d.astea si am mai vorbit si dupa ca e confuza. Si la scoala nu prea pot sa o iau sa vorbim doar noi doi si vroiam sa stiu cam ce as putea sa fac? Adica sa continui sa incerc sa fiu cu ea? Va rog datimi niste sfaturi cu ce sa fac in continuare ca "asta" sa mearga bine. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Rainmaker a răspuns:

Salut pantypnc!
Nu trebuie sa faci nimic deosebit fata de ceea ce deja ai facut pana acum.Incearca sa ii acorzi mai multa atentie (le place enorm asta), fii atent, tandru, politicos si neaparat sincer (apreciaza asta!)Daca vreti sa fiti mai mult timp impreuna singuri, invit-o la plimbari prin parc, fii romantic chiar daca acum acest comportament poate fii considerat perimat.Bafta!
P.S.-Oricarei femei ii place sa fie tratata ca o doamna (si nu am spus eu asta)

3 răspunsuri:
| KanameKuran a răspuns:

De ce nu merge-ti la un suc, undeva la o cafenea decenta? Undeva unde sa nu fie scump (parcurile sunt perfecte).
Poti sa ii trimiti un mesaj cu in care o inviti.

| neutrino a răspuns:

Sa stii ca exista si parcuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă și ea te place, ar fi păcat să nu încercați. ieșiți și voi în altă parte.