| anonim_4396 a întrebat:

Deci poate o sa sune urat ceea ce va urma sa spun. Ideea e ca eu vorbesc cu un baiat in fiecare zi si ne placem. Problema este ca eu sunt la un liceu de prestigiu iar el la unul destul de mediocru cu medii de 5-6. Baiatul e inteligent, faza e ca nu si-a dorit niciodata sa invete, i se pare inutil. Mi-e frica ca voi fi judecata daca vom fi impreuna. Ce parere aveti si ce ati face voi in locul meu?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Când vă văd că vă puneţi întrebări stupide îmi vine să-mi dau o palmă. Dacă ţie îţi place de el şi lui de tine ce te împiedică să fii cu el. Dacă vei asculta societatea vei pierde multe, nu trebuie să te conduci după vorbele lumii, că gura lumii n-o închide nimeni.
N-ai de ce să-ţi fie frică, important este tu să te simţi bine cu acest băiat şi să simţi că şi el te iubeşte. Oricum, lumea poate să îţi facă rău băgându-ţi în cap lucruri rele despre acest băiat, doar ca să vă despartă. Acum nu vorbim de căsătorie şi din astea, dar dacă ar fi aşa, părinţii tăi vor trăi cu acest băiat sau cine? Gandeste-te bine, nu trebuie să-ţi distrugi fericirea ascultând vorbele lumii, ştii cum vorba aia,, Ruşinosu roade osul, dar obraznicul mănâncă praznicul,, asta s-ar potrivi şi în situaţia ta. Adică, nu ar trebui să te gândeşti la ceilalţi pentru că tu vei fi cu acel băiat, nu familia ta, şi nimeni altcineva. Pentru că fetele astea care se gândesc la ce vor zice lumea, pierd multă fericire în viaţă, dar cele mai întrăzneţe şi obrăznicuţe câştigă. Chiar am observat că fetele astea proaste dau numai de bărbaţi buni şi bogaţi, dar fetele astea deştepte dau numai de boi, pentru că se gândesc prea mult la ceilalţi nu la ele. Succes!

| iacobmadalinaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru raspuns, chiar m-a pus pe ganduri!

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă pe tine te interesează ce zice lumea atunci de ce mai vorbești cu el?
Lasă-l în pace să își caute pe cineva care să îl accepte așa cum e.
Dacă ție îți place să faci ceva în funcție de ce zic ceilalți e treaba ta.

| iacobmadalinaa a răspuns (pentru Andreeush):

Multumesc pentru sinceritate!

| Cannibal a răspuns:

Ce importanță are liceul la care e? Și ce dacă vă judecă lumea? Pierzi ceva? Nu, viața e scurta așa ca dacă ai sentimente de ce să nu încerci.
Nu opri ceea ce simți doar pentru că "vai ce zice lumea" oamenii vor avea mereu păreri împărțite și până la urmă trăiești pentru tine nu pentru restul.
Succes!