| scump3tea a întrebat:

Deci, un baiat ma place, i-a spus asta prietenului lui cel mai bun si el mi-a spus mie.Si eu il plac el stie de asta.Doar ca eu i-am spus cu ju, de an in urma ca il plac si eu m-a refuzat.Acum e mort dupa mine eu vad asta. Dar pe mess vorbim ca doi amici.Si i-a spus prietenei mele ca ma place, si ea l-a intrebat de ce nu imi spune mie.Si el a spus ca sint niste probleme mari la mijloc.Nustiu ce il impiedica. Dar eu a doua oara s aii spun ca il plac nu mai vreau (voi parea o pitzipoanca.)Ce sa fa? El e genul de baiat:Linistit, nu se certa cu nimeni, e ff dragut, face orice pentru persoana iubita, nu l-am vazut niciodata sa strige la o faa, si pentru sfirsit:stiu ca vrea sa ma cunoasca cit mai bine si stiu ca se gindeste mult inainte sa faca pasul. Dar ma stie de 2 ani si eu la fel. Funda,

Răspuns Câştigător
| Micuţa a răspuns:

Buna Draga! Deci sa o luam cam asa. Daca si tie iti place de el atunci trebuie sa discuti despre asta.Nu cred ca are vreun rost sa va placeti si sa nu fiti impreuna.Trebuie sa va cuplati.In primul rand sfatul meu e sa vorbesti cu el.Intra pe el pe messenger si intreaba-l...sau spune-i uite asa : "Auzi. am auzit de la cineva ca ma placi :-) nu stiu daca e adevarat, dar vroiam sa stiu :-D... e adevarat? " Iar de aici incolo purtati o discutie frumoasa/urata.Depinde de raspunsul lui.Totul va fi bine.Succes :-) funda daca ti-am fost de ajutor :-D