| MaryLaury a întrebat:

Despre bac asa-i ca-i greu pentru noi elevii, inspectorii care fac subiecte li se pare usor asta pentru ei pentru ca ei au facut liceu facultate au invatat multe de atunci dar noi suntem elevi invatam inca, ei ne dau subiecte pe care le pot rezolva ei, dar noi inca nu stim atat de multe eu prea greu la scola invatam dar mai usor si mai putin bacul ii foate greu nu am dreptate?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Spunea cineva ca bacul, din contra, trebuie sa fie greu, la nivelul unui elev care a terminat 12 ani de scoala si isi da ultimul examen...bacul reprezinta de fapt admiterea la facultate. Daca examenul ar fi usor l-ar lua toti prostii si nu s-ar mai face nicio diferentiere, asta fiind scopul lui.
Subiectele nu au fost grele, sunt exact la nivelul vostru.

| MaryLaury explică (pentru Bondarel99):

Eu invat foarte bine am avut media pana scum 9, 60-70 dar si pentru mine sunt grele subiectele dar pentru cei care invata mai slab

| Bondarel99 a răspuns (pentru MaryLaury):

Nu zic de tine, dar copiii din ziua de azi nu se mai pun deloc cu burta pe carte si nu fac altceva decat sa se planga si sa dea vina pe profesori, pe subiecte, pe faptul ca ei nu au putut sa se concentreze ca era o camera in colt laughing ei nu sunt niciodata de vina, sunt niste sfinti...chiar aia din liceul meu se plangeau de mama focului ca la simulare le-a picat Harap-Alb. Putea sa fie ceva mai usor de atat? laughing

Intr-adevar subiectele de anul asta au avut o dificultate ridicata, dar sunt sigura ca stiai despre ce e vorba si ai scris ceva cat de cat, ai incredere in tine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa se faca o diferenta la un moment dat, nu? cei care invata iau note mari, celorlalti le ramane sa se planga ca sunt grele subiectele

| MaryLaury explică (pentru suntserios):

Eu invat bine am avut medii intre 9, 50 9, 70 dar mi se par grele subiectele