| Alejandra4785 a întrebat:

Draga TPU am nevoie de ajutorul vostru.nu mai pot plang intruna, sa va povestesc deci azi, am avut 7 ore iar iubitul meu mi-a spus de aseara ca nu o sa ne vedem si azi la fel, la ora de dirigentie mi-a zis ca nu mai are mesaje si sa ii trimit alea 20 de smsuri iar eu nu prea mai aveam baterie asa ca am zis in gandul meu ca o sa i le trimit acasa fiindca nu ii stiam nici numarul pe de rost,plus ca nu prea mai aveam nici baterie si cand am ajuns acasa sotia tatalui meu s-a dus la doctor, iar pe mine m-a incuiat in casa asa ca n-aveam cum sa ies,dupa ce a plecat l-am sunat pe iubitu meu si mi-a zis sa ma duc la liceu la el ca a venit sa ne vedem din comuna de la el, el la scoala mi-a spus ca nu vine si tronc cand am ajuns acasa mi-a spus ca e in oras, dupa ce am vorbit cu el la telefon mi-a zis ca ce ca el a venit degeaba sa nu il mai sun si chestii din astea, acum imi spune ca sa nu il mai sun.ce sa fac voi ce credeti eu sunt de vina? nu vreau raspunsuri rautacioase si raspunsuri de genu lasa-l nu te merita.nu pot sa-l las sunt cu el de aproape 2 ani spuneti-mi ce sa fac ajutati-ma

5 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Sa te inchizi intr-o camera impreuna cu el, sa arunci cheia pe geam, sa acoperi geamul cu scanduri batute in cuie si sa asteptati sa va deshidratati, apoi va mancati reciproc si in fericitul final, muriti. Plina tara de tarani prosti.

| Alejandra4785 explică (pentru xBya):

Tu sa faci ma chestia asta nu eu :p

| dididedediu a răspuns:

Si eu ma cert cu prietenul meu si suntem de2 ani impreuna..si stiu cum e.e prea rau..chiar groaznic..sincer noi fetele nu meritam sa suferim atata pentru niste mincinosi..nuti fie frica. poate ca a auzit ceva de la cineva despre tine..si nu-i vine sa creada..sau poate are pe altcinevasad..sincer daca teiubesc te cauta. daca nu inseamna ca nu te mai iubeste, sa vedem. oare te iubeste sau nu..eu chiar cred ca dacate iubeste nu poate sa nu se intoarca inapoi la tine. poate ca a fost nervos..bafta:*ai grija de tine..si nu iti fa griji ca asa se intampla aproape in orice relatie.

| NbhdDaughter a răspuns:

Nu,in niciun caz nu esti tu de vina.Nu sunteti niciunul.Si normal ca nu ai cum sa il lasi.Toata lumea stie asta.Deci,am mai multe idei.Numai tu vei stii care e cea mai buna.1.Trimite-i un SMS urgent si explica-i ce s-a intamplat, daca nu ai facut asta deja.2. Daca nu il intereseaza,si este atat de suparat,roaga o prietena sa se dea bine pe langa el si sa iti bage o vorba buna, iar dupa aceea, sa ii spuna cat de mult suferi fara el si ca nu ati vrea sa va mai certati niciodata si ca vei face tot posibilul sa va impacati, in caz ca nu vrea sa auda asta de la tine, dar ai putea sa ii spui chiar tu :* 3. Daca nici asta nu merge, incearca sa il eviti o saptamana sau cateva zile, sa nu il bagi in seama.Stiu ca va fi greu, dar daca tot insisti te va lua de fraiera, si trebuie sa il faci pe el sa vina la tine.Macar de data asta sa lase de la el.:* Te pup, scumpo :*. Iti doresc multa bafta. O sa ma mai gandesc ce idei imi vin daca nu merge niciuna si ti le zic.Pana atunci asculta niste muzica sau deseneaza.Asta chiar ajuta la descarcarea emotionala.winking

| Kazumi a răspuns:

Sa nu ii spui nimic.lasa-l sa se calmeze cateva zile si apoi suna-l si intreaba-l ce face ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. spune-i ca nu e vina ta ca nu ai putut sa vii si cerei scuze.Asta e doar parerea mea.