| znstr a întrebat:

Dupa terminarea liceului, pentru ce facultati ati opta? De ce?

9 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Psihologia.Pentru ca mi se pare cea mai interesanta facultate.Pentru ca mi se pare interesant comportamentul uman, vreau sa vad cum functioneaza, dar la psihologia practica e mai frumoasa, cand poti sa-i citesti pe ceilalti din jurul tau.Mi se pare cea mai interesanta facultate.

| znstr explică (pentru Dean1996):

Si eu tot la psihologie m-am gandit, dar intrebarea suplimentara este "oare iesim ceva dupa ce facem facultatea asta?", cam asta ma framanta pe mine laughing.

| Dean1996 a răspuns (pentru znstr):

Ajungem ceva,adica ma rog,ceva tot ajungi pentru ca ai terminat totusi o facultate,dar ma enerveaza ca in Romania daca nu faci medicina sau farmacia mori de foame,oricum,eu voi face psihologia pentru ca imi place.Ori ajungi psiholog, cu cabinet privat, sau daca nu, consilier in scoli. Oricum ar fi, nu toti pot invata psihologia.

| znstr explică (pentru Dean1996):

Asta e adevarat, toti se uita doar la hartia care o primesti dupa facultate, si abia apoi la ce stii sa faci. De multe ori si cu medicina/farmacia stai acasa, pentru ca multi se gandesc la optiunea asta. Eu mai am 2 ani de liceu de gandire, sper sa ajung la o concluzie finala si sa ma hotarasc de pe acum de vreau sa fac.

| Dean1996 a răspuns (pentru znstr):

Sunt care stau si cu medicina si farmacia acasa, dar totusi [sa fim sinceri] ai mai multe sanse cu ele decat cu psihologia.Eu una iubesc psihologia, si urasc farmacia de exemplu, pentru ca include chimie.Si eu urasc chimia.Medicina imi place, dar..tot psihologia e "my love".Ce pot spune, atata timp cat iti place un lucru vei gasi o cale, cel putin sa incercam.

| znstr explică (pentru Dean1996):

La fel sunt si eu, tot ce include matematica, chimie sau fizica, incerc sa exclud din programul meu, insa imi place biologia. Cum am spus, am timp de gandire, nu foarte lung, dar e suficient, sper sa aleg calea mai usoara si mai buna pentru mine. Esti la liceu?

| Dean1996 a răspuns (pentru znstr):

Sunt clasa a 10-a.Cred ca sunt de varsta ta, daca ai spus ca mai ai 2 ani de gandire.Esti a 10-a sau a 11-a, presupun.

| theStraightEdgeSavior a răspuns:

Eu am terminat istoria

| chocco1995 a răspuns:

Medicina mai exact chirurgie, pentru ca imi place ft mult tot ce se petrece cu corpul uman