| anonim_4396 a întrebat:

E o poveste mai complicata... Deci e vorba de o prietena si un baiat.
Fata(Ana) il place pe acel baiat dar el este cu o fata(Alice) mai panarama si il inseala. Eu si ea( Ana) am observat ca prietena lui ( Alice) era cu altu si se dadea la alt baiat. Cand i'am spus s-a cam suparat iar apoi a zis : Oricum vroiam sa ma despart de ea si cautam un motiv. Dupa ce i'am spus asta am observat ca se uita la Ana se aseza langa ea. A mai stat putin pe afara si un baiat George l-a intrebat daca vrea sa fie cu Ana si el a zis ca nu pentru ca nu s-a despartit de fata aceea iar apoi a plecat acasa pentru ca si Ana plecase. Dupa cateva zile l-a sunat Alice si i'a spus : Sa vina sa'i de'a un pupic de noapte buna si etc Alalta seara a venit pe la vila. A iesit afara si a zis ca a fost la piscina cu Alice. Dar dupa cum am observat el o cam placea pe Ana pana in momentul in care George a intrebat daca baiatul respectiv vrea sa fie cu Ana. Apoi a ignorat'o. Alalta seara cand am iesit afara statea cu Ana si am observat ca o placea. Apoi George l-a intrebat pe el daca vrea sa fie cu o alta fata Maria si el a zis ca in nici un caz pentru ca nu'i place de Maria. Apoi din nou a plecat in casa pe motiv ca vrea sa se uite la TV. In fine... Voi ce credeti ca ar putea face Ana ca sa fie cu el tinand cont ca Ana e foarte frumoasa si el e frumos?
Dau Funda! Sper ca ati inteles

Răspuns Câştigător
| EmonicaLaura a răspuns:

Hey!
Daca acel baiat chiar o place pe Ana ar trebui sa ii ceara el prietenia. Probabil la deranjat ce l-a intrebat George, nu neaparat pentru ca nu era de acord, ci poate pentru ca i s-a parut ciudat ca il intreaba in numele lui Ana. Daca cei doi s-au despartit (baiatul respectiv si Alice) Ana ar putea sa ii ceara prietenia sau macar sa incerce sa se apropie de baiatul acela. Ca sa nu se mai supere baiatul ar trebui sa ii mai lasati singuri ca sa poata vorbi si sa nu va mai bagati in viata lor. Ei trebuie sa faca ce simt. Stiu ca vreti sa ii ajutati, dar incercati sa nu mai bagati asa de des.winking

2 răspunsuri:
| AnyAnutza a răspuns:

Ana are 15 si el are tot 15 implineste 16 dar pana la urma s-a rezolvat totulhappybig grin

| Robi_3511 a răspuns:

"sa ii ceara prietenia"? cati ani aveti?