| demonykangel a întrebat:

Imi place de un baiat. el sta la un internat e fff frumos si m-am indragostit de el de cand l'am vazut. Dupa cateva saptamani prietena mea cea mai buna a aflat ca imi place de el, si s-a oferit sa il intrebe daca si lui ii place de mine si daca vrea sa fie cu mine. Ei 2 sunt la aceeasi scoala iar eu la alta. Ea mi-a spus ca il va intreba a2-a zi la scoala. A2-a zi cand m-am intalnit cu prietena mea ea mi-a spus ca lui ii place de mine dar nu vrea sa fim impreuna. M'am simtit ingrozitor dupa ce mi-a spus pentru ca il placeam f mult(cand mi-a spus stateam pe niste banci din fata internatului)si nu a trecut mult timp si el a iesit afara(simteam ca mor)si prietena mea se uita insistent la el si l-a intrebat mai incet daca vrea dar eu am auzit si mi-am dat seama ca ea nu l-a intrebat de mine la scoala ci de ea...la care el i'a raspuns ca da. Dintr'o data prietena mea a devenit foarte fericita iar eu nu mai puteam ce rau ma simteam.Prietena mea dupa 2 saptamana. a plecat la tara si vazand ca baiatul de care imi place isi luase telefon i'am cerut numarul el mi l-a dat cu cea mai mare placere si spre seara l'am sunat la inceput ma gandeam ca ma va respinge daca voi incerca sa vorbesc cu el de lucrurile de genul ca imi place de el si asa mai departe dar la telefon era cu totul schimbat fata de cat de timid era afara.Am rostit amandoi acelasi cuvant deodata iar el mi-a spus sa'mi pun o dorinta, mi-am pus si i'am zis ca oricum stie ce vreau eu mi-a zis ca si el vrea acelasi lucrusi ca e cu prietena mea dor asa nu ca o iubeste sau ceva mai mult. Ce ar trebui sa fac? Il iubesc mult de tot si tin la el si as face orice pentru el. avand in vedere ca si prietena mea m'a mintit...

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Prietena ta nu-ti este prietena!
Daca ea nu-si poate gasi singura un iubit si navaleste cu bocancii in vietile altora,scoate-o din viata ta si sa nu-ti pese.
Vorbeste cu baiatul,iesi cu el si fiti impreuna!
Nu-ti fa mustrari de constiinta pentru prietena ta,ea te-a tradat prima,tu doar iei inapoi ce e al tau.
Si,alta data,invata sa-ti rezolvi singura genul asta de probleme, ca uite ce se poate intampla!
Hai, fugi la baiatul tau frumos si sa fiti fericiti!

4 răspunsuri:
| Teo_4002 a răspuns:

Daca il mai vezi incearac sa il saruti in fata prietenei. Oftico si ranete`o cum ti-a facut si ia. Si incearca sa te dai la el. smug Daca ti-a zis asta inseamna ceva.batting eyelashes

| swettylove a răspuns:

Eu zic sa fi cu el. dragostea mai presus de toate... iubiti'va mult; x

| demonykangel explică:

Va rog e urgent!

| kolyok94 a răspuns:

Invita-l ala un suc sau ceva sa va intalniti si sa discutati cum sa fie mai departe!happy si da, saruta-l sau fa asa ceva in fata prietenei tale, dar numai de aceea ca meritawinking. si eu zic ca te place!big grin