| xDicsii a întrebat:

Este adevarat ca de la anul semestrul 1 se termina in decembrie, si avem vacanta de iarna 3 saptamani? Sau de pasti avem 2 saptamani?

7 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Nu, semestrul I se va termina la sfârşitul lui ianuarie însă nu vom avea vacanţă intersemestrială. Vom începe şcoala mai repede, pe 12 septembrie şi o vom termina mai târziu, pe 22 iunie 2012.
În ceea ce priveşte vacanţele, într-adevăr, cea de iarnă va fi prelungită cu o săptămână şi va avea 3 săptămâni iar cea de Paşti la fel va fi prelungită de la o săptămână la 2. Cum am zis însă, dispare cea dintre semestre iar cea de vară (din 2012) se va scurta cu două săptămâni. M-am interesat pe site-ul Ministerului Educaţiei.

| PrecioussGirl a răspuns:

Am auzit si eu ceva de genul insa nu sunt sigura asa ca in toamna cand va incepe scoala vedem ce ne zic dirigintzii.

| PrecioussGirl a răspuns:

Am citit pe un site ca vezi doamne nea lungit vacanta de iarna deoarece daca venim la scoala trebuie sa dea asthia drumu la kaldura. asa mai stam o saptamana acasa si mai fac si ei ekonomie laughing oh go on.

| rater1994 a răspuns:

Mai cu sistemul ista al invatamantului pana si inainte cu o zi sunt in stare sa modifice o vancata sau alceva deci nu te stresa cu asta ca nu merita cum am spus-o cu asa... invatamant

| enecosmin a răspuns:

Este bunicel dar cel mai bun este sa nu ai antivirus (niciodata nu am avut probleme ca nu am avut antivirus) si folosesc cam 14 ore pe zi calc si credama ca nu faci ceea ce fac eu pe calc

| EuElyEla99 a răspuns:

Eu din cate am inteles de la un coleg care este baiatul unui profesor cu care fac eu a zis asa: ca nu ne mmicsoreaza nici o vacanta din contra ni le maresc pe toate doar ca cea dintre semestra nu va mai exista si ca vacanta de iarna va si de 3 saptamana vacanta de Pasti va fi de 2 saptamani si vacanta de vara va fi de 16 saptamana si sa ne micsoreze anul scolar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ministerul a zis ca va prelungi vacanta de iarna de la2 la 3 saptamani iar cea de vara va fi lungita cu o saptamana. Asta e cu siguranta cea mai proasta decizie pe care ar fi pututo lua analfabetul ala care se presupune ca e ministrul EDUCATIEI. O sa ne plictisim la iarna iar la vara o sa ne clocim de caldura in banci mai ales ca noua ne pierea deja atitudinea scolara din 1 iun ce sa mai vorbim. Oricum cred ca va imaginati care e cel mai posibil motiv ce a cauzat asta nu? -Fata lui nu are timp sa mearga la ski in vacanta de iarna si aia o premianta... ca doar nu vrea el sa ne faca un bine noua elevilor. Si chiar daca ar fi vrut e cam prosteasca ideea sa chinui saracii copii in canicula aia infernala si infecta!