| FeeLtHeFreeDom a întrebat:

Este mica media de 8, 57 daca sunt in clasa a 11-a la ce mai buna clasa de mate info intensiv si la cel mai bun liceu din oras?
funda

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Media e...medie, dar nu trebuie sa te preocupe prea tare. Stii foarte bine ca in liceu nu mai conteaza absolut deloc mediile, intrucat admiterea la facultate se face deja exclusiv pe sistemul bacalaureat+admitere sau doar admitere. In acest context, trebuie sa te preocupe strict dezvoltarea personala, culturala si intelectuala. Mai ai mai bine de un an, timp in care trebuie sa inveti pentru tine, nu pentru note, pentru viitorul tau. Da tot ce ai mai bun din tine si vei intra la facultatea pe care o doresti.

10 răspunsuri:
| SyMy24 a răspuns:

Pai depinde care este cea mai mare si cea mai mica medie. In functie de astea doua poti spune daca media ta e mare sau micahappy

Eu zis ca e buna media avand in vedere ca esti la mate info big grin.

| AnemonaP a răspuns:

Este cam micuta.Da-ti silinta mai mult la anul.Va depinde de viitorul tau.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E o medie buna avand in vedere liceul si profilul.La alte licee ar fi spre zece. Felicitari! Tine-o tot asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu ai ramas cu ceva in cap e bine...ce atatea medii? notele un unele cazuri se primesc si pe ochi frumosi...

| BlackEyedGirl a răspuns:

Este o medie destul de buna, dar incearca pe semestrul 2 si in clasa a 12-a sa scoti o medie mai mare, cat mai apropiata de 9, daca nu poti sa iei mai mult de 9. happy

| FeeLtHeFreeDom explică (pentru BlackEyedGirl):

Pana acum media mea a fost peste 9, 50... dar acum am cam dat-o-n bara
big grin

| BlackEyedGirl a răspuns (pentru FeeLtHeFreeDom):

Da, stiu sentimentul laughing noi suntem a doua cea mai buna clasa din scoala de la cel mai bun liceu din oras; anul trecut cea mai mica medie a fost 9.50 si anul asta nu cred ca va avea nimeni peste 9 laughing

| MerVeilleuX a răspuns:

E bună.

| haapyfacesmilealotforme9090 a răspuns:

Nu este o medie foarte mica, dar se putea si mai bine. din cate stiu cele mai importante clase sunt a 8. a si a 12.a asa ca la anul incearca sa dai tot ce poti happy

| YrinaBubulina a răspuns:

Cred ca ai o medie buna pentru clasa a 11-a la mate info, dar din moment ce esti la cel mai bun liceu din oras ar trebui sa iti faci mediile cel putin peste 9. parerea mea happy