| anonim_4396 a întrebat:

Este normal sa te indragostesti de profesorul tau?

Răspuns Câştigător
| andreeamihele a răspuns:

Exista mai multe feluri de dragoste. Poate ca te-ai indragostit de felul cum iti vorbeste, de felul cum arata de felul cum se imbraca. Sau [de exemplu] multi oameni se indragostesc de psihic nu de persoana insasi. In concluzie este normal.

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu este normal

| Larysa13 a răspuns:

Nu prea este normal :-s!

| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu

| DNSK a răspuns:

Si eu eram de profa de engleza. nu traiesti daca nu simpatizezi vreun proflaughing) ii un detaliu din viata adolescentina, care la batranete iti va smulge un zambet

| Dariusuu a răspuns:

Nu prea este, dar e posibil să fie doar o atracție.

| pefelie a răspuns:

Diana, toti am ajuns sa avem un profesor sau o profesoara (depinde de sex) care ne-au captat atentia si toti spunem "daca-as prinde-o/daca l-as prinde", e doar o etapa asa ca nu-ti fa griji.
Ori cat ar nega pe aici persoane, tot s-au gandit macar o data la asta, dar bine-nteles totul a ramas la statutul de fantezie, pentru ca un cadru didactic cu capul pe umeri si familie acasa nu ar da niciodata curs unei astfel de relatii.
Continua sa-ti vezi de lucruri, nu incerca mai mult ca nu se stie cum ajungi in penibil sau mai stiu eu.
Ai grija de tine si cauta sa iti indrepti atentia spre persoane de varsta ta pentru ca sansele de reusita sunt enorme fata de idila pe care o ai tu-n capsor.
Deci raspunsul meu oficial este ca: nu este nimic anormal atata timp cat ramane la stadiul de fantezie si imaginatie.

Sper ca te-am ajutat si ca ai inteles ce am spus aici, ai grija de tine!

| Mariaaa234 a răspuns (pentru pefelie):

Eu n-am asa ceva!

| pefelie a răspuns (pentru Mariaaa234):

Inseamna ca ai facut numai cu profesori mai batranei. Eu am avut printr-a VII-a sau a VIII-a un profesor de religie de vreo 24-25 de ani si fetele la ora lui erau toate "atente". Iar dupa ore numai dezbateri erau, conferinte laughing
Si mi-s-a confirmat atunci ca nu numai noi baietii suntem un pic "tra-la-la-la" dupa fete/femei etc.
Si mai este o vorba: "Cea mai grea operatie la o fata este sa-i scoti p$#@ din cap, iar la baieti p%&%#". Cred ca aceste vorbe spun totul. xDD

PS#
Eu am vorbit aici din experienta, daca tu nu ai avut parte, asta e alta problema.

| Mariaaa234 a răspuns (pentru pefelie):

Da,eu am profesori f buni, chiar de sunt ei mai batrani.E foarte bine ca la noi in scoala nu exista asa ceva! Ca oricum daca se afla acest lucru, copilul (indragostit) nu iesea intr-o situatie prea buna cu profu!

| pefelie a răspuns (pentru Mariaaa234):

Normal ca nu afla nimeni, raman doar discutii intre colegi si atat. Si eu am precizat mai sus ca nu e bine sa ajunga mai departe treaba, ca e posibil sa ajungi in penibil.
In orice caz, eu am trait si vazut asa ca din punctul meu de vedere nu este nimic iesit din comun atata timp cat totul ramane fantezie sau intre colegi.

| Sw33tG1rl4ever a răspuns (pentru pefelie):

Nici mie nu mi s-a intamplat, si am avut ( si inca mai am ) destul de multi profesori tineri. Voi spuneti ca i s-a intamplat oricui ca sa nu pareti penibili ca vi s-a intamplat voua, ca stiti si voi ca nu-i normal. oh go on

| Sw33tG1rl4ever a răspuns (pentru pefelie):

Nu este normal nici daca e fantezie sau intre colegi, cum spui tu. Este normal sa te indragostesti de persoane de varsta ta sau de varsta apropiata, valabil si la fete si la baieti.winking

| pefelie a răspuns (pentru Sw33tG1rl4ever):

Depinde cum arata persoana.
Si ca tot imi vorbesti de 'normalitate', stiu si caz invers. In care profesoara casatorita si-a incercat norocul (si nu ca-i batranica sau ceva, e chiar bine femeia dar cum ziceam si mai sus cu operatia asta.). Si mai stiu si altele, asa ca nu cred ca sunt eu dezaxat si nici penibil. Eu spun ce-am vazut si ce-am trait.
In fine, oricum intram in off topic asa ca haide sa o lasam asa, fiecare cu opinia lui din experienta lui.

| Daniela_Danieladaniela_1993 a răspuns:

In adolescenta da e cat de cat normal pana cand va afla, bafta