| tyby23 a întrebat:

Eu sunt baiat. Aveam o prietena foarte buna dar in ultimul timp prietenia noastra s-a racit. Eram ca fratele si sora. Acum si-a gasit alt anturaj si a uitat de mine, inainte vorbeam cate 3 ore pe zi acum nici nu mai vorbim. Este vina mea sau a ei? Ce trebuie sa fac? Va rog ajutati-ma, nu stiu ce sa fac fiindca nu stiu ce sa ii zic.Ar fi mai bine sa nu imi mai pese?

P.s. ajutati-ma si va dau funda

Răspuns Câştigător
| bizarreworld a răspuns:

Pai oamenii se mai schimba si daca anturajul este unul negativ, poate o face ca sa para mai matura, sa incerce lucruri noi (fumat, etc.). Insa daca e unul bun, inseamna ca vrea sa mai cunoasca lume, sa aiba si alti prieteni...Intreab-o daca mai vrea sa continuati prietenia si daca zice ca nu, asta e....nu merita prietenia ta :*

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca nici ea si nici tu nu aveti nicio vina, ati mai crescut, v-ati maturizat si probabil ea a cautat ceva nou

| Gesara a răspuns:

E normal sa caute prietene FETE, insa nu trebuie sa te dai batut. Discuta cu ea. Spune-i exact ce simti.

| MickyloveAndySixx a răspuns:

E vina anturajului!
Mai bag-o si tu inseama, si incearca sa fiti ca ininte! big hug

BAFTA! :*

| SookiexD a răspuns:

Sun-o si tu mai des... intereseaza-te de ea, vezi ce mai face, propune-i sa mai iesiti pe afara, la un suc/inghetata whatever. si o sa vada ca tie chiar iti pasa de ea. Daca, chiar tii la ea, nu o lasa, fa tot ce poti sa fie langa tine si tu langa eawinking

| anutzaEu a răspuns:

Oamenii se schimba...

| tyby23 explică:

Eu tin la ea chiar foarte mult si ea chiar a inceput sa fumeze sa faca tot felul de lucruri cu care eu nu sunt de acord. Ea nu iese decat daca ar mai iesi cineva si mereu imi zice " Am treaba, vorbim mai incolo ". Ce pot sa ii fac sau ...nu stiu?

| tyby23 explică:

Gesara in anturajul ei nou sunt doar cateva fete si multi baieti, mersi ca m-ati ajutat si o sa incerc sa caut o solutie, dau si funda dar imi va fi greu fiindca toti m-ati ajutat laughing