| sarah95 a întrebat:

Eu sunt cam timida si imi este greu sa abordez un baiat, ce credeti ca as putea face ca sa schimb?

Răspuns Câştigător
| PhaseMorphXR a răspuns:

Ehh nu-ti fa griji din cauza asta... baietii timizi au mult mult mai mult de suferit din cauza asta, de obicei ei sunt cei care iau atitudine. Tu fiind fata te poti astepta oricand ca un baiat sa te abordeze pe tine!

Insa daca te preocupa sau te ingrijoreaza excesiv problema timiditatii, daca intervine in modul de desfasurare firesc al vietii tale, sau daca chiar crezi ca ai o problema, atunci poti incerca sa discuti problema asta cu cineva de incredere sau cu un psiholog bun. De asemena poti consulta si literatura de specialitate pentru o mai buna intelegere.
Timiditatea severa nu e niciodata un lucru bun!
http://www.youtube.com/watch?v=4truuD_xMP0

1 răspuns:
| pwp a răspuns:

Si eu am aceeasi problema